Miejski styl - kolekcja Levi's® Engineered Jeans®

Niepowtarzalny i urbanistyczny charakter linii LEVI’S® ENGINEERED JEANS® Urbanistyczna, współczesna i bezkompromisowa kolekcja
/ 23.05.2007 10:13
Miejski styl

Niepowtarzalny i urbanistyczny charakter linii
LEVI’S® ENGINEERED JEANS®


Urbanistyczna, współczesna i bezkompromisowa kolekcja LEVI’S® ENGINEERED JEANS® Wiosna-Lato 2007 jest już dostępna w sklepach Levi’s® Store! Nowa generacja LEVI’S® ENGINEERED JEANS® jest kunsztem doskonałej proporcji wzoru i szczegółu. Natura w spotkaniu z Rock’n’Rollem – to podstawowy element charakteryzujący całą kolekcję. Barwiony – z dodatkiem zieleni – średniej grubości dżins jest szczotkowany, drapany i ręcznie uszkadzany, aby możliwe było osiągnięcie pięknych i autentycznych wykończeń w stylu vintage.


Siła, prostota i indywidualizm…

Kolekcja na Wiosnę/Lato 2007 Levi’s® Engineered Jeans® została ponownie zaprojektowana przez twórcę tej linii Rikke Korffa. Zgodnie hasłem przewodnim Freedom To Move, kolekcja łączy w sobie elementy ręcznie wykonanej odzieży z przemysłem odzieżowym rodem z XXI wieku (doskonała swoboda ruchu).

Oryginalna koncepcja kolekcji pochodzi z faktu, że denim w stylu vintage charakteryzuje się „skręconą nogawką” – naturalnym skrętem tkaniny bawełnianej, osiąganym w miarę starzenia się materiału – co pozwala na większą swobodę ruchu. „Linię Levi’s® Engineered Jeans® wyróżnia rewolucyjny wzór 3D – utworzony przez skręcone szwy. Kolekcja ta została stworzona z myślą o młodych, progresywnych ludziach, którzy lubią podkreślać swój styl i indywidualizm. Levi’s® Engineered Jeans® gwarantuje właśnie maksimum wygody i stylu – mówi Ewa Sydor, Dyrektor Marketingu Grupy Wschodnioeuropejskiej Levi Strauss.

W gamie krojów uwzględniono złożoność proporcji, przez co nogawki w modelach spodni zaczynają się od wąskich, a kończą na luźnych. Niekwestionowanym hitem linii Levi’s® Engineered Jeans® Girls są luźne spodnie – 00063 Pilar Shaped Jean dla dziewcząt nadające kobiecy niedbały wygląd podczas noszenia nisko na biodrach. Spodnie te mają idealną budowę nogawki 3D ze skręconym ściegiem. Nogawka jest dość szeroka, jak miękkie wczesne jeansy vintage 501® lub jak nogawki w stylu vintage chino.

Kolejnym bestsellerem linii damskiej są spodnie o prostej nogawce 10062 American Shaped Jean, o seksownym, prostym kroju, oferowane w atrakcyjnych wykończeniach, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Hight Contrast. Powtarzający się na kieszeniach biało-czarny motyw agrafki jest jednym z charakterystycznych ikon LEVI’S® ENGINEERED JEANS® w sezonie wiosna/lato 2007.

Linia męska Levi’s® Engineered Jeans® Guys bazuje na luźnych krojach spodni denimowych, stworzonych zgodnie z ideą Freedom to Move. Model 10131 Icon Shaped Jean ma prostą, dopasowaną nogawkę, pasuje na każdą okazję w zależności od tego czy noszony jest w odpowiednim, czy zbyt dużym rozmiarze. Natomiast krój 10132 Utitlity Shaped jean stanowi propozycję dla poszukujących jeszcze bardziej komfortowych rozwiązań, idealnych dla aktywnego, młodego pokolenia.

Autentyczność, kunszt wykonania i dbałość o szczegóły to podstawowe elementy kolekcji topów. Bluzy z kapturem, bluzy sportowe, koszulki polo oraz T-shirty mają chropowatą fakturę w prawdziwie miejskim stylu. Sercem kolekcji topów są zwracające uwagę oryginalne grafiki - czaszki, muchy i agrafki – w sposób naturalny nawiązują do rock’n’rollowych klimatów i miejskiego styku życia.

W ciągu pięciu lat Levi’s® Engineered Jeans® stały się ikoną miejskiej mody, całkowicie zmieniając jej postrzeganie - głównie za sprawą unikalnego designu, niemożliwego do pomylenia z jakąkolwiek inną marką. Początkowo dżinsy szyto z surowej, ciasno tkanej, niespranej tkaniny. W miarę kolejnych prań, dżinsy coraz bardziej dopasowywały się do sylwetki.

Ta unikalna kolekcja daje współczesnej, młodej generacji poczucie prostoty, siły i indywidualizmu.

Historia powstania Levi's® Engineered Jeans®:

Projekt Levi's® Engineered Jeans® został zarejestrowany 9 Czerwca 1999 roku. W czasach, gdy młodzież porzuciła 5-kieszeniowe dżinsy dla bojówek, Levi's® Engineered Jeans® okazały się idealnie trafionym pomysłem. Sukces LEJ® był natychmiastowy – w ciągu 5 lat opatentowany, ukośny szew boczny Levi's® stał się jednym z najbardziej znanych elementów projektowych w obecnej kulturze. Levi's® Engineered Jeans® nie tylko doprowadziły do powrotu mody na dżins wśród generacji europejskiej młodzieży, ale też stały się symbolem nowej, zaskakującej estetyki.

Oryginalny pomysł na dżinsy Levi's® Engineered Jeans® powstał na bazie obserwacji historii – faktu, że dżinsy vintage przekręcały się na nodze w skutek naturalnego dostosowywania się bawełnianej tkaniny używanej do produkcji dżinsu. Dżinsy Levi's® były zazwyczaj prawodiagonalne. Po upraniu tkanina miała tendencję do przesuwania się w kierunku tkania i stąd jej przekręcanie się w prawą stronę. „Skręcone” nogawki dżinsów vintage naśladowały naturalny ruch ciała umożliwiając większą swobodę ruchów. Właśnie ta cecha została wykorzystana przez Rikke Korffa, twórcę dżinsów Levi's® Engineered Jeans®.

Levi's® Engineered Jeans® to bezsprzecznie największa rewolucja w estetyce dżinsów od wynalezienia Levi's® 501® Jeans. Tak, jak w przypadku tradycyjnych 5 kieszeniowych dżinsów, czysta forma Levi's® Engineered Jeans® przetrwała próbę czasu, tak nowoczesna ikona, forma Levi's® Engineered Jeans® wygląda dziś tak samo świeżo jak w 1999 roku.. Więcej informacji na temat marki Levi's®, jej produktów i sklepów znajduje się na stronie internetowej www.eu.levi.com oraz www.levisstore.com.