Michał Szulc - młody, polski projektant

Poznaj wschodząca gwiazdę polskiej mody, designera minimalistycznego
/ 13.06.2012 06:20
Rozwój mody na polskim rynku nabiera coraz bardziej zawrotnego tępa. Do niewielkiego niegdyś grona osób zajmujących się ową tematyką dołącza coraz więcej fashionistek, projektantów czy modelek. Wśród nich Michał Szulc, absolwent wydziału Tkaniny i Ubioru na Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Projekty Michała Szulca charakteryzują się połączeniem funkcjonalności z ciekawą konstrukcją. Dzięki temu jego kreacje łączą codzienny ubiór z modową fantazją. Minimalistyczne stroje są niezwykle przemyślane i dopieszczone przez projektanta, który dba o każdy ich szczegół. Ostatnia kolekcja projektanta prezentowana na Łódzkim Fashion Weeku, okazała się pełnym sukcesem. Jak mówi sam Michał, kolekcja Wiosna Lato 2012 inspirowana jest lasem. W mojej opinii motywy z natury możemy tutaj dostrzec w deseniach i kolorach.

Karierę Szulc rozpoczął w 2005r, kolekcją „IAPAN’ pierwszą pod swoją własną marką. Michał był dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego kolekcje można było oglądać na Fashion Philosophy- Fashion Week Poland już wielokrotnie. Często nagradzany i wyróżniany, między innymi na Gali Złotej Nitki w 2008r.

Michał Szulc na swoim koncie ma już wiele publikacji w magazynach nie tylko polskich lecz również zagranicznych między innymi The Prim Magazine (Nowy York), H Magazine (Barcelona), The Talent Magazine (Londyn). Co do polskich publikacji możemy wymienić takie magazyny jak; Elle, Viva!, Viva! Moda, Fashion Magazine, Sukces czy Zwierciadło. Ciekawostką jest fakt, że Michał zaprojektował mundury dla funkcjonariuszy polskiej policji. Projektant kształci również przyszłych projektantów w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru.
    
Z ciekawością będziemy dalej przyglądać się twórczości Michała Szulca, z pewnością ten młody projektant ma szansę na światowym rynku mody.