Marka Green Establishment

Green Establishment to młody ,warszawski label. Pomysł stworzenia wspólnej marki narodził się kilka lat temu, kolo 2003 roku w głowach dwóch młodych projektantek-Kamili Kanclerz i Kingi Kowalewskiej. Firma, dla której wówczas pracowały i , w której sie spotkały lokowała produkcję ubrań w krajach Dalekiego Wschodu: Chiny, Indie, Bangladesz, w związku z czym projektant nie miał fizycznego kontaktu z powstającym według jego wizji ubraniem.
/ 19.05.2008 02:07
Green Establishment to młody ,warszawski label. Pomysł stworzenia wspólnej marki narodził się kilka lat temu, kolo 2003 roku w głowach dwóch młodych projektantek -Kamili Kanclerz i Kingi Kowalewskiej. Firma, dla której wówczas pracowały i , w której sie spotkały lokowała produkcję ubrań w krajach Dalekiego Wschodu: Chiny, Indie, Bangladesz, w związku z czym projektant nie miał fizycznego kontaktu z powstającym według jego wizji ubraniem.

Wszystko odbywało się na odległość, a efekt końcowy był swoistą chimerą - wypadkową koncepcji projektanta i interpretacji jego wizji przez kogoś nieokreślonego w fabryce ulokowanej tysiące kilometrów od miejsca, gdzie rodził się koncept. Ideą przyświecającą projektantkom stało się Marka Green Establishmenttworzenie ubrań nacechowanych indywidualizmem poprzez nieprzerwany kontakt z projektem i osobami, które nad nim pracują - od rysunku, przez etap konstrukcji, szycia i wykańczania po gotowy wzór i sposób jego pokazania. W 2005r. przy okazji współpracy z polsko-niemiecka platformą sztuki Elektropopklub powstał zalążek rzeczonej idei projekt LOCAL WEAR. Uszyte podczas dwutygodniowych warsztatów sztuki ciuchy były inspirowane klimatem upadłego ,przemysłowego Bytomia. Projekt zwieńczyła sesja zdjęciowa ze zwyczajnymi Bytomiankami w roli modelek- „ON REAL BODIES” zrealizowana przez niezwykle zdolnego operatora i fotografa Bartka Kaczmarka. Idea LOCAL WEAR ewoluowała w label z krwi i kości, po tym gdy do teamu dołączyły Marzena Swat i Iwona Kwasiborska, które postanowiły okrzesać i wrzucić go w ramy logistyczno-ekonomiczne. Tak powstał Green Establishment – marka ubrań w klimacie nonszalanckiej , wyrafinowanej ale jednocześnie bejowej ulicy. Do każdego projektu podchodzimy z należnym mu Pietyzmem.

Bazą Green Establishment jest showroom, który powstał na ul.Wileńskiej 13 w Warszawie, mieście wobec którego wszyscy mają ambiwalentne odczucia, ale które jest naszą największą inspiracją.
W zabałaganionej i chaotycznej przestrzeni warszawskiej Pragi, w pięknej XIX wiecznej kamienicy znajduje się nasza pracownia, w której realizujemy zlecenia indywidualnych klientek i showroom z ekspozycją kolekcji GE, do którego mamy zamiar zapraszać także inne młode polskie marki z charakterem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/02.01.2010 18:31
świetne ciuchy, ciekawe pomysły
/05.08.2009 00:30
uwielbiam ich
/19.05.2008 18:32
MEGA FAJNE