POLECAMY

Manufaktura Piękna i Moda

W dniach 5-7 października 2007r. w łódzkiej Manufakturze odbędzie się impreza będąca wielkim świętem mody i koloru.
Manufaktura – moda na historię

Manufaktura jest jednym z największych centrów kulturalno-rozrywkowo-handlowych w Polsce i zarazem fenomenem na skalę Europy. Znajduje się w samym centrum Łodzi. Na swojej 27-hektarowej powierzchni mieści ponad 300 sklepów, butików, restauracji, a także liczne obiekty rekreacyjne.

Manufaktura to jedna z największych rewitalizacji w Europie. Powstała w XIX-wiecznej fabryce włókienniczej. Obiekt odrestaurowano w taki sposób, by nie naruszyć historycznego rozmieszczenia budynków, elewacji, oraz ceglanych fasad. Tym samym Manufaktura nie straciła nic ze swojego unikalnego klimatu.
Historia Manufaktury jest bardzo barwna. W XIX wieku przedsiębiorca Izrael Poznański stworzył największą w Europie fabrykę włókienniczą oraz towarzyszący jej kompleks budynków socjalnych – m.in. szkołę, elektrownię, domy robotnicze. Nieopodal wzniesiony został także przepiękny Pałac, tworząc tym samym prawdziwe Imperium Poznańskiego. W XX wieku miejsce to przechodziło ciągłe modernizacje, aż w 1997 roku francuska firma Apsys – lider w branży nieruchomości komercyjnych, obecny na polskim rynku od 10 lat - rozpoczęła projekt mający na celu rewitalizację obiektu oraz przywrócenie mu dawnej świetności.

Główne założenie, czyli połączenie kulturowego dziedzictwa z przyszłością, zostało zrealizowane perfekcyjnie. Miejsce z charakterystycznym dla Łodzi postindustrialnym budownictwem ponownie stało się wizytówką miasta.


Fashion Week Manufaktura
Paryż, Mediolan, Manufaktura

W dniach 30 września – 7 października 2006r. w łódzkiej Manufakturze odbył się tydzień mody "Paryż, Mediolan, Manufaktura". Już samo hasło wydarzenia nawiązywało do światowych stolic mody – na ten czas Łódź stała się jedną z nich.

Każdego dnia prezentowano modę z innego miasta. Były to kolejno: Barcelona, Berlin, Mediolan, Paryż, Nowy Jork. Przedstawiono kolekcje zagranicznych marek, np.: Hugo Boss, Tru Trussardi, Tommy Hilfiger, Mexx, a także polskich: Monnari, Hexeline, Tatumm oraz znanych polskich projektantów jak: Paprocki&Brzozowski czy Agata Wojtkiewicz. Okazję do zaprezentowania swoich kolekcji szerszej publiczności mieli także młodzi polscy projektanci. Atrakcją tygodnia mody były również konkursy, występy, animacje oraz nocne zakupy – Midnight Shopping. Dodatkowo każdy z klientów miał szansę na zmianę swojego wizerunku pod okiem profesjonalistów. Radą służyli styliści, fryzjerzy, kosmetyczki.

Łódzki tydzień mody został wyróżniony przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych, w kategorii "Sales, promotions & events". Podążając śladem zeszłorocznego sukcesu, mamy zaszczyt przedstawić Państwu kolejny projekt - tak by moda na miarę światowych stolic na stałe wpisała się do kalendarium Łodzi.


Manufaktura Piękna i Moda

W dniach 5-7 października 2007r. w łódzkiej Manufakturze odbędzie się impreza będąca wielkim świętem mody i koloru. Na wzór zeszłorocznego Fashion Week Paryż, Mediolan, Manufaktura przygotowany został weekend mody – Manufaktura Piękna i Moda.

Podczas całej imprezy odbędzie się około pięćdziesięciu pokazów mody. Swoje kolekcje zaprezentują znani polscy projektanci - Maciej Zień, Eva Minge, Projektanci z Young Polish Designers Foundation oraz popularne polskie i zagraniczne firmy obecne na co dzień w Manufakturze, m.in.: Monnari, Tru Trussardi, Van Graaf, Jacqueline Riu, Stefanel itp.

Oprócz pokazów na Gości czekać będą różne dodatkowe atrakcje. Będzie można obejrzeć samochody różnych marek, a także podpatrzeć profesjonalistów przy tworzeniu fryzur i makijażu. Tradycyjnie odbędą się też nocne zakupy. W trakcie jednej, niezwykłej październikowej nocy, sklepy zaproponują znaczne rabaty, na scenie odbędą się liczne animacje, a w konkursach będzie można wygrać między innymi bon na zakupy ze wsparciem doświadczonego stylisty.

Manufaktura zachęca jednak nie tylko do zabawy, lecz także do pamiętania o potrzebujących. Sukienka duetu "Paprocki&Brzozowski", stworzona specjalnie na zeszłoroczny Fashion Week, zostanie zlicytowana na rzecz Fundacji "Jaś i Małgosia". Mamy nadzieję, że inni projektanci także zaangażują się w ten projekt.
Chcemy, aby tegoroczna impreza odbiła się jeszcze większym echem niż poprzednia. Zależy nam na tym, by zadowolić pasjonatów mody, jak również pokazać, że warto być modnym i "trendy". Wierzymy, że Fashion Weekend będzie inspirujący dla wszystkich Gości i okaże się tak magiczny, jak magiczne jest miejsce, w którym się odbędzie.Essence Room Sp.z o.o.
ul. Krucza 51/107, 00-024 Warszawa
T: 0 22 828-71-53, F: 0 22 828-71-55
www.essence-room.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)