Kolory roku 2021 Pantone fot. Adobe Stock

Znamy dwa najmodniejsze kolory roku 2021. Są bardzo zaskakujące...

Marka Pantone już po raz dwudziesty wybrała najmodniejsze kolory, które pojawią się na ubraniach, dodatkach, meblach, gadżetach. To Ultimate Gray i Illuminating.
Małgorzata Machnicka / 10.12.2020 13:31
Kolory roku 2021 Pantone fot. Adobe Stock

Kolory roku przez instytut Pantone wybierane są zawsze na początku grudnia. Tradycja ma już 20 lat i sięga 1999 roku. W roku 2020 był to Classic Blue (niebieski), a rok wcześniej Living Coral (koralowy).

I choć zazwyczaj wybierany jest jeden kolor, w tym roku zostały wytypowane dwaUltimate Grey i Illuminating - podobna sytuacja miała miejsce tylko raz w 2015 roku. Wybrano wtedy kolor Serenity (chłodno-niebieski) i Rose Quartz (jasno-różowy). 

Kolory roku 2021 według Pantone

Kolor wybierany przez instytut Pantone jest najważniejszą barwą danego roku. Pojawia się w najnowszych kolekcjach nie tylko tych modowych.

W roku 2021 najmodniejsze kolory to: 

  • PANTONE 17-5104 Ultimate Grey, czyli stonowana szarość,
  • PANTONE 13-0647 Illuminating, czyli bardzo jasny żółty.

Ultimate Grey ma być symbolem trudności przez jakie ludzkość przechodzi w związku z pandemią koronawirusa. Natomiast Illuminating ma dawać energię, nadzieję i podnosić na duchu. Każdy z tych odcieni może samodzielnie funkcjonować, ale dopiero w duecie pokazują swoje piękno.

To połączenie nawiązujące do odporności, optymizmu, nadziei i pozytywnego nastawienia, których tak bardzo potrzebujemy, kiedy resetujemy, odnawiamy, wymyślamy na nowo i odkrywamy na nowo- powiedziała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute.

O firmie Pantone

Pantone to jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich marek. Znana jest z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Została założona w 1963 przez Lawrence Herbert.

Pantone to symbol koloru - z pewnością kojarzysz motyw przewodni marki - kolorowy prostokąt z czarnym numerem danego odcienia i logo firmy. Z palety Pantone korzystają projektanci z całego świata.

Więcej o modzie:
W Lidlu kupisz woskowane spodnie rurki za 49,90 zł
Śliczna, elegancka bluza za 39,90 zł z Lidla idealna na święta
W Lidlu kupisz czerwoną sukienkę na święta za 49,90 zł