Łowisko wiosennych trendów

Z szarości wkraczamy w multikokolor. Barwy aż tętnią życiem, a wielu połączeniach nas zaskoczą. Już zimą Christian Dior lansował geometryczne kwadratowe mankiety, pomysł podchwycili na wiosnę inni wielcy projektanci.
/ 13.02.2008 11:49
Z szarości wkraczamy w multikokolor. Barwy aż tętnią życiem, a wielu połączeniach nas zaskoczą. Już zimą Christian Dior lansował geometryczne kwadratowe mankiety, pomysł podchwycili na wiosnę inni wielcy projektanci.

Łowisko wiosennych trendówZabawa z geometrią szybko przeszła w kubizm. „Cubus”- z języka łacińskiego znaczy sześcian. Dla kubizmu był to rodzaj podejścia do przestrzeni malarskiej i transformacji obiektu. Najmodniejsze wzory zatem przypominają czasem syntetyczne obrazy Pabla Picassa i Georga Braqua. Może już wkrótce zobaczymy apaszki lub T-shirty z nadrukiem obrazu „Panny z Awinionu”. Kto wie. Tymczasem już na sklepowych półkach, które przez ostatni miesiąc przygnębiały resztkami wyprzedaży, ujrzymy energetyczne wspaniałe projekty.

Radykalne zmiany w modzie ostatnio się nie sprawdzają. Poszukujemy przemyślnych form adaptacji i transformacji ubrań, które lubimy, tak by były skorelowane w zgodzie z obowiązującymi tendencjami.

Pewnie jeszcze niektóre z nas tego nie wiedzą, ale będziemy marzyć o neonowych kolorach, na topie będzie turkus, oranż i róż. Pojawią się również wzory graffiti, wielkie kwiaty, spódnice obłoki, Łowisko wiosennych trendówtuniki hippi. Przyjdzie moda na nowe safari. Jest w czym wybrać.

Torebki udają, że nie są stworzone do noszenia czegokolwiek. Teraz są do zdobienia, są formą sztuki. Do wyboru, do koloru – torebki-gadżety. Małe, błyszczące, do trzymania w dłoni, mają być na widoku i nie znoszą ani krztyny skromności.

Buty coraz mniej je przypominają. Obcasy jak uszka od filiżanki, trochę jak rzeźby. Koturny instalacje, tasiemki zamiast sznurówek, ludowe hafty, uff…Do łask wraca średni obcas.

Sukienki wyglądają niczym łamigłówki, powycinane i udrapowane. Kiedyś styl hippi był synonimem buntu, zaś teraz jest pochwałą przepychu i indywidualności. Trendy będą też spodnie z wysoko podniesioną talią i cygańskie lekkie spódnice. Muszę zauważyć, że ten ostatni pomysł nie jest dobry dla niskich pań.

Pora złowić parę pięknych wiosennych propozycji i wyprzedzić koleżanki. Ruszajmy.