Letnia kolekcja Monnari

Letni sezon Monnari koncentruje się przede wszystkim na skontrastowaniu natury i technologii. Tendencje na lato 2008 zachęcają do łączenia sprzeczności, nowoczesnej , technologicznej mody ni tkanin z ucieczką w przeszłość i styl vintage.
/ 01.04.2008 23:12
Letni sezon Monnari koncentruje się przede wszystkim na skontrastowaniu natury i technologii. Tendencje na lato 2008 zachęcają do łączenia sprzeczności, nowoczesnej, technologicznej mody ni tkanin z ucieczką w przeszłość i styl vintage.

Sylwetka zmierza od elegancji prostoty i lekkości po naturalna płynność i tajemniczość.
Prostota jest uwypuklona geometrycznymi formami, kontrastami i rytmiczna powtarzalnością. Tajemniczość wydobywana jest miękkimi formami, szeroką, malarską paletą barw
Znaczącą rolę odgrywają włókna naturalne: bawełna i len, które wykorzystuje się samodzielnie lub w mieszankach z włóknami sztucznymi.Letnia kolekcja Monnari

ETNO Mix
Nawiązanie do mody hippi malowniczej i kobiecej, transformacja nurtów etnicznych w wydaniu luksusowym.
Koncentruje się na mistrzowskim rękodzielnictwie i wielokulturowości. Styl surrealistyczny, kontrastowy. Dużo energii skoncentrowanej w kolorach i ekspresyjnym wzornictwie.

Sylwetka zróżnicowana, pełna fantazji, malownicza, tajemnicza i surrealistyczna, skomponowana z ogromną fantazją pełna etnicznych inspiracji. Łączenie różnych form - duże komponowane z mniejszymi. Zakładki cięcia, falbany, marszczenia, tkaniny : naturalne z lnu, bawełny, jedwabiu, wełny.
Rozmyte rozświetlone malarskie wzory , płynne, sinusoidalne,, tańczące, rytmiczne. Są to spirale, harmonijne zawijasy, paski przypominające zapis sejsmograficzny, wirujące, energetyczne wzory geometryczne. Swobodnie rozmieszczone nadruki, które dodatkowo poruszone są faliście, zygzakowato, jakby widziane przez zniekształcające lustro . Druki batikowe, nadruki w motywy zwierzęce .

Kolory intensywne, ale nie ostre, jakby zapożyczone z natury, fiolety, miętowe i przygaszone zielenie, , brązy beże ceglaste czerwienie, zielenie . Paleta barw jakby wyjęta z namalowanego na płótnie pejzażu.

Detale – naszywane koraliki, aplikacje, taśmy, często na wzorzystych tkaninach i dzianinach , hafty, łączenie różnych tkanin

GOLDEN EYE

Ten nurt jest uspokojony, delikatny i naturalny. zawieszony między funkcjonalnością a elegancją, czerpie inspiracje z mody lat 80 tych., w szykownym i subtelniejszym, uspokojonym wydaniu. wydaniu.
Formy proste, sylwetka elegancka, ale pełna niedopowiedzeń, zaskakujących rozwiązań i zabawnych, nowoczesnych konstrukcji.

Tkaniny: Lny, bawełny, jedwabie, Klasycznym materiałom nadaje się dynamiki,
płynności i połysku. Wyglądają niczym pokryte woskiem, laminatem.

Kolorystyka złoto we wszystkich odcieniach beże ecru

BLACK & WHITE
Temat czysty, graficzny inspirowany latami 50. i 60. ale w nowoczesnym wydaniu gdzie występuje kontrast koloru i struktury materii. – geometryczna struktura przełamana jest organiczną.
SLetnia kolekcja Monnariylwetka klasyczna i czysta w formie , lekka, z elementami zarówno klasycznej elegancji jak i sportu. sukienki, żakiety, dużo bluzek. Zderzenie prostoty i grafiki z elementami kobiecymi i romantycznymi. Proste formy są zmiękczone przez płynność linii lub kontrast matu z błyskiem, przeźroczystością, miękką fakturą , np. elementów siatki czy koronki na wyraźnym graficznym biało- czarnym druku..

Tkaniny: Bawełny, jedwabie, satyny z elementami strukturalnymi, koronkowymi , dużo ozdobnych taśm w wykończeniach.
Geometria wzorów i druków przełamana strukturą tkanin, kropkom i groszkom towarzyszą koronki, stylizowane płaskie biało czarne wzory kwiatowe, , elementy błysku, blasku,

Kolorystyka :czerń i biel

Detale.: Koraliki, cekiny i elementy błysku na dzianinach , dzianiny łączone z elementami tkanin.

ORIGAMI
I
nspiracje płynące wprost z japońskiej sztuki orgiami. Cechy rytmu i powtarzalności widoczne w elementach konstrukcji ubiorów, np. rękawów czy dołów spódnic.
Powtarzalność, rytm, widoczne w układaniu, plisowaniu. Nurt o określonym, wyraźnym charakterze.
Mocne akcenty w sylwetce. Elementy konstrukcji rękawów, dekoltów, dołów sukienek odrealnione, przestrzenne, ułożone albo przez zagniecenia albo wyraźny rytm plisowań, fałd, rytmicznych powtarzalnych przeszyć.
Elementy przestrzenne, regularne i nieregularne zaprasowania. Siatki w wykończeniach. Taśmy naszywane regularnie lub akładane w elementy „orgiami”.

Kolory: odświeżające „sorbetowe” pastelowe spokojne odcienie kolorów. Szarość z bladą żółcienia, blady, delikatny i brudny róż szarością, odcienie beżów

Tkaniny naturalne, gładkie i strukturalne, druki w motywy botaniczno – organiczne , druki rytmiczne, symetryczne, , linearne siatki. Błysk i przezroczystości, taśmy z metalem i rypsowe
dzianiny łączone z tkaninami

Uspokojenie i wyciszenie to pojęcia właściwie w modzie nieznane.
Każdy sezon ma walor pewnej świeżości i nowości. Choćby ze względu na nowinki technologiczne . Tkaniny

Sto procent kobiecości i można znaleźć w letnich propozycjach projektantów MONNARI.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/25.02.2011 20:39
czy monnari moze miec normalna strone na necie? i czy moze zaprezentować kolekcje odziezy? j jaka oferuje?
/25.02.2011 20:37
jaka kolekcja? pokazuja 1 rzecz i tyle
/28.03.2010 09:35
Właśnie wczoraj zrobiłam u nich wspaniałe zakupy.wspaniała marka cudne wzory.Oby przetrwała.POWODZENIA.
POKAŻ KOMENTARZE (1)