Księżycowa moda 2010 Paprockiego i Brzozowskiego - relacja

9 października 2009 w Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" w Warszawie odbyła się premiera najnowszej kolekcji na sezon wiosna/lato 2010 duetu znanych projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego.
/ 14.10.2009 21:20

9 października 2009, w Centrum Bankowo-Finansowym "Nowy Świat" w Warszawie odbyła się premiera najnowszej kolekcji na sezon wiosna/lato 2010 duetu znanych projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego.

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski są absolwentami Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2000 roku tworzą projektancki duet paprocki&brzozowski. Są laureatami wielu prestiżowych nagród w tym Złotej Nitki, Honorowej Złotej Nitki oraz dwukrotnego tytułu Projektantów Roku (2004 i 2008) przyznawany przez czytelniczki i redakcję magazynu Elle.

Księżycowa moda Paprockiego i Brzozowskiego - relacja z pokazu

Pokaz paprocki&brzozowski na sezon wiosna/lato 2010 - 9 października 2009, Warszawa

Inspiracją do stworzenia kolekcji wiosna/lato 2010 był pierwszy spacer po księżycu, którego 40 rocznica przypada w tym roku. Projektanci zdecydowali się pokazać tłumnie zgromadzonej publiczności wszystko to, co może wydarzyć się w jego świetle – emocje, takie jak radość i euforia, ale także smutek i płacz. Punktem wyjścia dla konstrukcji i detali były pozornie zmieniające się kształty księżyca. Jego skrawki, połówki i pełnie, a także tajemnicza faktura i kolory.

Księżycowa moda Paprockiego i Brzozowskiego - relacja z pokazu

We-dwoje.pl spodobały się między innymi te dwie kreacje gotowe od razu do noszenia

Mija właśnie 40 lat odkąd Neil Armstrong odbył pierwszy spacer po powierzchni Księżyca. Przy tworzeniu kolekcji wiosna/lato 2010 czerpaliśmy inspirację, z wyjątkowego klimatu zmieniającego się kształtu Księżyca, jego kawałków, połówek i pełni. – powiedział po pokazie Marcin Paprocki.

Księżycowa moda Paprockiego i Brzozowskiego - relacja z pokazu

Kolekcja była inspirowana pierwszym spacerem po Księżycu

Najnowsza kolekcja została stworzona z ulubionych tkanin projektantów – jedwabi, krep, kaszmirów i jedwabnych dżersejów, a na wybiegu nie zabrakło połyskujących szarości, bieli i czerni. Miłośnicy kunsztu projektantów mogli również zobaczyć propozycje na wiosnę i lato w  odcieniach różu oraz błękitu. W kolekcji pojawiły się specjalnie przygotowane na tą okazję autorskie, fakturalne tkaniny, stworzone przed projektantów.

Księżycowa moda Paprockiego i Brzozowskiego - relacja z pokazu

Po raz pierwszy projektanci zaprezentowali również stroje męskie, nam spodobał się księżycowy odcień niebieskiego

W nowej kolekcji chcieliśmy zaskoczyć widzów pojawieniem się męskich sylwetek. Skoro
w świetle Księżyca pojawia się kobieta, musi pojawić się również mężczyzna
– dodał Mariusz Brzozowski.

Księżycowa moda Paprockiego i Brzozowskiego - relacja z pokazu

Asymetria i falbany będą nadal trendy

Na pokazie nie zabrakło przyjaciół, znajomych oraz klientów  projektantów, wśród gości znaleźli się m.in. Reni Jusis, Natasza Urbańska z Januszem Józefowiczem i Maja Ostaszewska (wszystkie w kreacjach oczywiście od duetu projektantów), Dorota Doda Rabczewska z Adamem Darskim vel Nergalem, Katarzyna Figura, Tamara Arciuch, Aneta Kręglicka, Agnieszka Maciąg z Robertem Wolańskim, Tomasz Jacyków z Michałem Witkowskim, Ilona Felicjańska z mężem, Kasia Cerekwicka, Teresa i Weronika Rosati, Michał Piróg, Beata Sadowska.

Księżycowa moda Paprockiego i Brzozowskiego - relacja z pokazu

Od lewej: Maja Ostaszewska w szarej sukience od projektantów, Natasza Urbańska w małej czarnej z najnowszej kolekcji (z Januszem Józefowiczem u boku) i Reni Jusis w beżowym płaszczu paprocki&brzozowski

Reżyserią i choreografią zajęła się Katarzyna Sokołowska, scenografią - Anna Kwiatkowska, fryzurami - Robert Kupisz/L'oreal Proffesionnel, makijażem - Gonia Wielocha, manicurem - M. Kanclerska/Nail Spa, muzyką - DJ Hywel.

ZOBACZ więcej zdjęć modnych gości z pokazu >>>

Poniżej w galerii We-dwoje.pl zobaczycie cały pokaz i więcej propozycji z kolekcji paprocki&brzozowski na wiosnę i lato 2010.

WU
Fot. MWmedia
Źródło: Materiały prasowe
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)