Kreatorzy mody ubiorą Pajacyka

Janina Ochojska i najwięksi polscy projektanci po raz trzeci łączą siły, aby zaprojektować ubranka dla Pajacyka - symbolu akcji Polskiej Akcji Humanitarnej. Efekt współpracy będzie można ocenić 22 maja podczas charytatywnej aukcji.
/ 25.03.2007 16:06

Janina Ochojska i najwięksi polscy projektanci po raz trzeci łączą siły, aby zaprojektować ubranka dla Pajacyka - symbolu akcji Polskiej Akcji Humanitarnej. Efekt współpracy będzie można ocenić 22 maja podczas charytatywnej aukcji.

Na tegoroczną, trzecią aukcję kreacje dla Pajacyka przygotowali: Gosia Baczyńska, Dorota Wróblewska, Eva Minge, Peggy Pawlowski, Teresa Rosati, Natalia Jaroszewska, Jerzy Antkowiak, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Antonina Turnau, Krystyna Zachwatowicz oraz sama Janina Ochojska.

"Na pomysł wpadła nasza koleżanka, koordynująca 'Pajacyka' w Krakowie. Pomyślała, że dobrze by było Pajacyka ubrać, a skoro już to robić, to niech zajmą się tym kreatorzy mody" - powiedziała PAP Life Janina Ochojska.

Wyjątkowym wydarzeniem podczas majowej aukcji będzie możliwość zlicytowania Pajacyków przyozdobionych przez Małżonkę Prezydenta RP Annę Komorowską oraz Małżonkę byłego Prezydenta RP Jolantę Kwaśniewską, które objęły honorowymi patronatami tegoroczną aukcję.

Dodatkową atrakcją będzie również to, że w pokazie licytowanych Pajacyków wezmą udział znane polskie modelki, m.in.: Małgorzata Niemen, Bogna Sworowska, Ewa Wachowicz, Lidia Popiel i Agnieszka Maciąg. Akcję wspiera również najlepsza polska modelka - Anja Rubik.

"Bardzo się cieszę, że najwięksi polscy projektanci włączyli się do działań, które prowadzi Polska Akcja Humanitarna w ramach kampanii +Świat bez Głodu+. Problem niedożywienia i głodu dotyka zarówno dzieci w Polsce jak i w licznych krajach, szczególnie w Afryce. Często o tym słyszę podróżując zawodowo po świecie i zawsze trudno jest mi uwierzyć w ogromną skalę tego zjawiska. Mam nadzieję, że w przyszłości do akcji włączą się światowi projektanci i że dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu stopniowo będziemy ograniczać ten problem" - powiedziała Anja, uzasadniając swój udział w tegorocznej edycji programu.

Pajacyk, programu walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci, jest jednym z najlepiej znanych programów PAH. W ciągu 15 lat jego działania ufundowano ponad 10 mln posiłków dla niedożywionych dzieci w Polsce. W tym roku projektanci z wielkim zaangażowaniem włączyli się w działania PAH w ramach walki z głodem także na świecie, zdając sobie sprawę z siły oddziaływania światowej mody i mocy, jaką może ona mieć w działalności humanitarnej i rozwojowej.

Wszystkie projekty będą zlicytowane podczas aukcji charytatywnej, która w tym roku odbędzie się 22 maja w Centrum Cybernetyki w Warszawie. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na program walki z głodem i niedożywieniem wśród dzieci. Aukcję poprowadzą Ambasadorowie Pajacyka - Agnieszka Dygant i Tomasz Kot.

Fot. PAP Life

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)