Krakowski tydzień mody już dziś!

Pierwszy krakowski tydzień mody rozpocznie się już dziś, w sobotę 28 marca 2009 i będzie obfitował w liczne pokazy. O godz. 16. podczas imprezy urodzinowej krakowskiej Galerii Kazimierz „Z widokiem na modę” publiczność obejrzy wiosenne kolekcje marek Orsay i Kazar oraz pokaz wyróżnionego przez Galerię podczas Cracow Fashion Awards 2009 projektanta.
/ 27.03.2009 23:48
Pierwszy krakowski tydzień mody rozpocznie się już dziś, w sobotę 28 marca 2009 i będzie obfitował w liczne pokazy. O godz. 16. podczas imprezy urodzinowej krakowskiej Galerii Kazimierz „Z widokiem na modę” publiczność obejrzy wiosenne kolekcje marek Orsay i Kazar oraz pokaz wyróżnionego przez Galerię podczas Cracow Fashion Awards 2009 projektanta.

W roku 2008 Kraków został uwzględniony w światowym rankingu stolic mody, w tak doborowym towarzystwie jak Londyn, Mediolan czy Nowy Jork. Wszystko to za sprawą organizowanego przez krakowską Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru konkursu Cracow Fashion Awards, który nagłośniły nie tylko polskie, ale i zagraniczne media. W tym roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru przy współpracy z Galerią Kazimierz idą o krok dalej – działania wokół Cracow Fashion Week mają na celu ustanowić Kraków najsilniejszym punktem na modowej mapie Polski.

28 marca 2009 dla klientów Galerii Kazimierz z okazji jej czwartych urodzin przygotowana została również niespodzianka oraz specjalne promocje, które na terenie Galerii obowiązywać będą przez cały dzień.
Krakowski tydzień mody już dziś!
„Kraków posiada duży potencjał w zakresie kreowania mody – mówi Monika Jurczyk PR Manager SAPU i stylistka – Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru i Galeria Kazimierz dają dobry przykład współpracy. Może w przyszłym roku dołączą się do nas inni przedstawiciele krakowskiej branży mody? A może uda nam się namówić miasto do współpracy?”

„Tym wspólnym przedsięwzięciem chcemy pobudzić apetyt Krakowa na modę - dodaje Ewa Lorenz z Galerii Kazimierz – Naszym zadaniem jest wspierać kreatywną i twórczą postawę młodych talentów oraz przyczynić się do rozwoju rynku mody w Polsce i poza jej granicami.”

Nareszcie Cracow Fashion Week okazał się możliwym do zrealizowania. Organizatorzy dodają, że to dopiero początek. Za rok jeszcze więcej imprez i atrakcji.

Lokalizacja sceny: pasaż Galerii Kazimierz - okolice sklepu Top Secret.
Impreza odbywa się w ramach Cracow Fashion Week 2009 w godz. 13.00-19.00.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Peggy Pawłowski/A. Wesołowski