Kolekcja Hexeline jesień-zima 2010-2011

Hexeline proponuje linię biznesową, modowe inspiracje czerpie z nurtu przygodowego, a wynikiem tych twórczych poszukiwań jest linia, z modowymi hitami sezonu
/ 05.10.2010 07:16
CLEANSE
Moda w jesienno-zimowej kolekcji Hexeline jest przyjaciółką kariery. Sprzyja temu tendencja CLEANSE - oczyszczenie formy i estetyki w służbie funkcjonalności. Najważniejszą rolę pełnią nowatorskie konstrukcje - rozwiązania, które służą komfortowi. Żakiet pożycza od cardiganu nową linię ramienia. Modele spodni składają się aż z 41 elementów, by perfekcyjnie pracować na sylwetce. W niektórych modelach znika podszewka – dzięki temu precyzyjnie wykończony żakiet jest lżejszy, co łatwo docenić przy wielowarstwowych ubraniach jesiennych (o jedną warstwę tkaniny mniej).

EXPLORE
Silnie zaznaczony w trendach tego sezonu nurt przygodowy EXPLORE sprzyja poszukiwaniu projektowych inspiracji w dalekich krajach i świecie baśni. Ikoną kolekcji wieczorowej mogłaby być Szeherezada – jej sukienka opalizuje multibłyskiem. Efektowna struktura tkaniny zmienia charakter pod wpływem oświetlenia. Zaskoczenie – tkanina jest bardzo elastyczna i niezwykle miła w dotyku. W wersji sylwestrowej sukienki mają długość maxi i wytworny godet. Z modowej podróży do dalekich krajów przywozimy także etno-inspiracje: alpejskie kwiaty we wzorach dzianin, guziki, które wyglądają jak nity w wersji deluxe oraz żakardowe szale z motywem pawiego pióra.

ENLIGHTEN
Kulminacją sezonu (ENLIGHTEN) są zupełnie nowe formy, jak płaszcz z szerokimi królewskimi rękawami czy asymetryczny sweter z jednym rękawem-nietoperzem. Nowość to także przezroczyste, multifunkcyjne dzianiny z dodatkiem ekskluzywnej wełny z alpaki, które mają tak zaprojektowane otwory i pęknięcia, że można je nosić na kilka sposobów.