John Galliano Margiela wiosna 2015 - Trendy sezonu - Z wybiegów

To już tyle minęło od skandalu związanego z designerem
Joanna Mroczkowska / 15.01.2015 06:14

Od wielkiego skandalu z Johnem Galliano w roli głównej minęły już 4 lata. Słynny projektant, który pod wpływem alkoholu pozwolił sobie na antysemickie uwagi niemal natychmiast został zwolniony ze stanowiska dyrektora kreatywnego domu mody Dior. Na jakiś czas zniknął z pola widzenia, by teraz zaprezentować swoją najnowszą kolekcję haute couture na wiosnę 2015. John Galliano pokazał właśnie swoją pierwszą kolekcję dla Maison Martin Margiela.

John Galliano dla Maison Martin Margiela

Niestety Paris Fashion Week odmówiło mu miejsca w terminarzu tygodnia mody, dlatego też designer pojawił się ze swoimi najnowszymi projektami w Londynie. Ci, jak widać są bardziej otwarci na sztukę...?

Kolekcja została przyjęta entuzjastycznie. Mocne kreacje, odważne stylizacje - widać tam rękę Galliano, jednak trzeba mu przyznać, ze nie popłynął zbyt egocentrycznie, bo we wszystkim widać smaczek Margieli. Cieszymy się z samego faktu, ze mistrz powrócił gdzie jego miejsce - na wybieg haute couture.

W kolekcji widać kochaną przez niego czerń i czerwień. Do tego panterka, koronka w stylu Madonny i ozdobne wstawki inspirowane zapewne sztuką Giuseppe Arcimboldo. Artysty, który zasłynął z warzywnych twarzy. Resztę zobaczcie sami!

Więcej mody haute couture: