Jakie rękawiczki kupić jesienią?

Nadeszła jesień, a co za tym idzie jest coraz chłodniej i coraz mniej słonecznie. Zakładamy płaszcze, czapki i szaliki, ale często zapominamy o rękawiczkach. Czasami nie umiemy dopasować odpowiednich dodatków do naszego stroju. W jakie rękawiczki warto się zaopatrzyć, o czym pamiętać przy ich zakupie oraz w jaki sposób o nie dbać?
/ 29.09.2010 08:34

Rękawiczki - im dłużej, tym lepiej

Jesienne kolekcje obfitują na półkach sklepowych w zabawne płaszczyki (pudełkowe, trapezowe, w stylu lat 60-tych), których rękawy często kończą się tuż za łokciem. Co w takim razie z rękawiczkami? Specjalnie do takich okryć przydadzą Ci się więc baaardzo długie rękawiczki. Zazwyczaj są one bardzo eleganckim dodatkiem do klasycznych ubrań. Dobrze, jeżeli są wykonane ze skóry.

Przeczytaj także: Ramoneski na jesień i zimę

Rękawiczki - spokojnie z kolorami

Tegoroczna jesień należy do wszystkich odcieni brązu: od spokojnej kawy z mlekiem, przez karmel, aż po odcień kasztanów. To zdecydowanie spokojne kolory. Czerwień wkroczy na dobre dopiero w 2011 roku, dlatego póki co nie wybijajmy się z szalonym różem lub turkusem na dłoniach.

Rękawiczki - skórzane czy wełniane?

Przede wszystkim należy się zastanowić do czego rękawiczki będą nam służyć. Wiadomo, że wszystkie powinny zdobić dłonie, ale są różne style i to do nich należy dopasować dodatki. Jeżeli spodziewamy się wyjazdu w góry, nie chcemy marznąc na przystankach tramwajowych, bądź zwyczajnie mamy słabe krążenie, to polecamy rękawiczki wełniane. Są bardzo ciepłe, czasami nawet ozdobione futerkiem, które dodatkowo nie pozwala na odczuwanie dotkliwego chłodu.

Przeczytaj także: Jak dbać o skórzane rękawiczki

Rękawiczki skórzane są bardziej eleganckie, ale także sporo od nich droższe. Za to posłużą nam z pewnością dłużej. Na pewno idealnie pasują do płaszczyków, bolerek itp. Producenci starają się je ocieplić od wewnątrz podszewkami, jednak nie są one w stanie zapewnić takiej ochrony, jak produkty wełniane. Z drugiej strony w przypadku deszczu lub śniegu, skórzane rękawiczki mają tę przewagę nad wełnianymi, że nie nasiąkają tak szybko wodą. Skórę warto też impregnować na takie warunki pogodowe.

Nie susz skórzanych rękawiczek na kaloryferze – mogą się zdeformować!

Rękawiczki - odrobina szaleństwa

Co prawda dobrze byłoby postawić w tym sezonie na spokojne kolory, ale kto powiedział, że rękawiczki muszą być gładkie? Jeżeli nasz strój jest dość zachowawczy, to możemy sobie pozwolić na nieco odważniejsze w formie dodatki. Długie rękawiczki mogą mieć obcięte palce, a krótkie skórzane rękawiczki dobrze prezentują się z ozdobami zrobionym z pasków. Polecamy również drobne guziczki lub pikowania.

Drobne elementy zdobiące rękawiczki, takie jak cekiny lub guziki, mogą zostać uszkodzone w trakcie prania w pralce. Z tego powodu rękawiczki lepiej prać ręcznie.