Hit wiosny: Chanelowskie żakiety

Przez wrzawę związaną z filmem Coco, projektanci znów przyjrzeli się tej ikonie mody i sięgnęli po jej sprawdzony, kultowy żakiecik. Musisz go mieć!
/ 22.01.2010 11:49
Czym się charakteryzuje? Jest krótki, najczęściej tweedowy, bez kołnierza, z półokrągłym dekoltem, często rękawami 3/4 i małymi kieszonkami zaakcentowanymi wykończeniami w kontrastującym kolorze. To jeden z flagowych trendów stworzonych przez Coco Chanel. Nieodzownie kojarzy się z klasyką, elegancją i luksusem.

W tym sezonie projektanci potraktowali go nieco z przymróżeniem oka, sięgając po nowe kolory, uatrakcyjniając go aplikacjami. Żakiet nadaje się doskonale do wielu stylizacji, od wersji ze skompletowaną spódnicą do dżinsów i T-shirtu. Jedno jest pewne - jakkolwiek go nie założysz będziesz wyglądać szykownie! Nadaje się wspaniale na wiosnę, gdy jest jeszcze zbyt chłodno by chodzić po mieście bez rękawków. Zaopatrz się w niego już dziś, a wiosnę przywitasz z fasonem. Możesz go też nosić do pracy. Jest mniej biznesowy niż zwykła marynarka, ale świetnie nadaje się nawet jak na biurowe standardy.

Redakcja poleca

REKLAMA