Herbaciarnia - sesja fotograficzna w stylu retro-vintage

Internetowy butik odzieżowy VintageShop.pl we współpracy z Niezależnym Ośrodkiem Kultury Herbaciarnia przygotował modową sesję fotograficzną w stylu retro-vintage.
/ 12.03.2009 22:34
Internetowy butik odzieżowy VintageShop.pl we współpracy z Niezależnym Ośrodkiem Kultury Herbaciarnia przygotował modową sesję fotograficzną w stylu retro-vintage.

Internetowy secondhand VintageShop.pl to butik, który prócz szerokiej oferty ubrań i akcesoriów z lat 50-80 proponuje swoim klientkom również cykl fotograficznych inspiracji.

W tym sezonie właściciele butiku przygotowali wyjątkowo klimatyczną i melancholijną serię fotografii pod wspólnym tytułem „Herbaciarnia”. Cykl przedstawia portrety kobiet we wnętrzach nostalgicznej herbaciarni, gdzie czas płynie swoim rytmem i w której spotykają się ze sobą wewnętrzne światy nieznanych sobie osób.

Herbaciarnia - sesja fotograficzna w stylu retro

„W Herbaciarni – jak w życiu – historie różnych ludzi mieszają się ze sobą, przenikają się,
a możliwość podglądania ich znad filiżanki senchy z różą bywa ekscytujące, choć balansuje na granicy dobrego smaku. Cykl Herbaciarnia to właśnie taka opowieść skupiająca różne historie obcych sobie kobiet. Podglądanie innych bywa wciągające, a odgadywanie ich historii niezwykle inspirujące”
– mówi pomysłodawczyni sesji Marta Kaźmierczak.

Istotną rolę na fotografiach zajmują także stylizacje – ciuchy i dodatki podkreślają atmosferę poszczególnych zdjęć – niemal budują osobowość każdej z bohaterek. Od ognistej tańczącej hiszpanki w spódnicy z czerwonej tafty po arystokratyczną damę z lat 20. XIX wieku.

Herbaciarnia - sesja fotograficzna w stylu retro

„Zależało nam, aby stworzyć kreacje możliwie różnorodne – podkreślając tym samym szerokie możliwości pojmowania mody retro-vintage. Bo jest to styl dający ogromne możliwości stylizacyjne – można bowiem ubrać się od stóp do głów w ciuchy z jednego okresu, ale można też - i to daje najwięcej frajdy – eksperymentować, łączyć ze sobą elementy pochodzące z różnych okresów, budować zupełnie nową jakość. Torebka w stylu hippie, romantyczna biała bluzka i wielowarstwowa, szyta z koła spódnica w stylu boho – czemu nie!?” – mówi Dorota Wolak, stylistka butiku VintageShop.pl.

 Kulisy sesji fotograficznej w Herbaciarni 
 Kulisy sesji fotograficznej w Herbaciarni 

Fotografia i oprawa graficzna: Alexei Sidelnikov, Kamila Nowak
Stylizacja: Dorota Wolak
Modelki: Dorota Wolak, Kamila Nowak, Ewelina Dublańska

Zdjęcia można obejrzeć pod linkiem: http://www.vintageshop.pl/strona_glowna/herbaciarnia/index.html

Źródło: Vintageshop.pl