Fashion Week Poland zima 2011 fot. serwis prasowy

Fashion Week Poland 2011 - IV Edycja w Łodzi

Ta edycja to nie tylko pokazy, ale wystawa fotografii, szkolenia, a nawet festiwal filmów o modzie!
/ 15.03.2011 07:14
Fashion Week Poland zima 2011 fot. serwis prasowy
W dniach 4-8 maja 2011 r. odbędzie się czwarta edycja polskiego Tygodnia Mody. Zaprezentowane zostaną kolekcje na sezon jesień-zima 2011/2012. Odbędą się pokazy, showroomy, szkolenia, festiwal filmów o modzie oraz wydarzenia towarzyszące.

Udział w tygodniu mody wezmą projektanci, producenci odzieży i dodatków, szkoleniowcy, handlowcy, agenci, dziennikarze i obserwatorzy. Swój przyjazd i prezentację filmow o modzie potwierdziła światowej sławy dziennikarka i bloggerka Diane Pernet. Wiele klubów, restauracji, miejsc rozrywki udostępni specjalnie przygotowane programy i menu.

Pokazy i showroomy
Aleja Projektantów to moduł pokazów prezentujący kolekcje uznanych projektantów z Polski i zagranicy. Pokazy odbędą się w dniach 6-8 maja w Hali EXPO, przy  ul. Stefanowskiego 30 . Obok pokazów uznanych projektantów odbędzie się finał XIX edycji Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru „Złota Nitka”. Pokazom Alei towarzyszyć będą showroomy (również w Hali EXPO), w których najnowsze kolekcje zaprezentują projektanci ubioru, firmy odzieżowe oraz marki biżuterii, toreb i dodatków.

Pokazy projektantów awangardowych i debiuty
Pokazy projektantów awangardowych oraz debiutantów odbędą się w części OFF Out Of Schedule, również w dniach 6-8 maja. Miejscem pokazów będą, jak w poprzedniej edycji, pofabryczne hale Elektrowni i Bielnika (kompleks Opal Property Developments, ul. Tymienieckiego 5/7 i ul. Milionowa 2a

Szkolenia
W dniach 4-5 maja odbędzie się cykl szkoleń „Let them know”. Tematyka seminariów i wykładów dotyczyć będzie komunikacji w biznesie, budowaniu marki i wizerunku oraz zagadnień związanych z trendami.

Wystawa fotografii mody
Części OFF OUT OF SCHEDULE towarzyszy wystawa fotografii mody „Young Fashion Photographers Now”. Obok prac uznanych fotogafów, publikujących w ELLE czy Vogue, zaprezenntowane zostaną zdjęcia młodych autorów. (Hale Elektrowni i Bielnika). Wystawa towarzyszy Fotofestiwalowi, odbywającemu  się  w Łódź Art Center.

Festiwal filmów o modzie
Wydarzeniem towarzyszącym Alei Projektantów będzie  festiwal filmów o modzie „A Shaded View On Fashion". Festiwal stworzyła słynna komentatorka i dziennikarka mody Diane Pernet. Odbywa się on od czterech lat w Paryżu, jesienią w czasie paryskiego  Tygodnia Mody.. W Polsce festiwal zagości po raz pierwszy. Obok filmów debiutantów będzie można zobaczyć klasykę sztuki filmowej. Wszystko wybrane specjalnie pod kątem widza zainteresowanego modą.

Więcej informacji na  www.fashionweek.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)