Fashion Week Poland

Najnowsze kolekcje Roberto Cavalli, Gaspard Yourkiewich, Agatha Ruiz de la Prada na łódzkich wybiegach. Światowej sławy kreatorzy mody, top modelki i najlepsi polscy projektanci spotkają się w Łodzi podczas pierwszego w Polsce Tygodnia Mody.
/ 09.03.2009 05:07
Najnowsze kolekcje Roberto Cavalli, Gaspard Yourkiewich, Agatha Ruiz de la Prada na łódzkich wybiegach. Światowej sławy kreatorzy mody, top modelki i najlepsi polscy projektanci spotkają się w Łodzi podczas pierwszego w Polsce Tygodnia Mody.

Od 28 maja do 05 czerwca odbędą się najważniejsze pokazy i konkursy w kraju. Fashion Week Poland będą obserwować i komentować najbardziej znani dziennikarze mody z Polski i zza granicy. Do Łodzi przyjadą korespondenci Madame Figaro, Herald Tribune, Vogue.com i Financial Times Swoją obecność potwierdzili Diane Pernet, Rob Young, Catherine Mambreau.

Fashion Week Poland

Podczas pierwszego polskiego Tygodnia Mody odbędą się cztery konkursy dla amatorów, młodych projektantów i absolwentów szkół projektowania.

Fashion Week Poland rozpocznie się finałem konkursu FASHION DESIGNERS AWARD 2009. 28 maja w hotelu Andel’s zostaną zaprezentowane prace 10 finalistów - młodych projektantów i amatorów, którzy będą ubiegać się o staż w pracowni Georgesa Chakry światowej sławy projektanta, który przewodniczy Jury tegorocznej edycji konkursu. Laureaci będą mieli możliwość odbycia praktyk w Saint Martins College of Art oraz skorzystania ze stypendiów w Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru z siedziba w Warszawie
29 maja 2009 r. w Hali EXPO Międzynarodowych Targów Łódzkich zostaną wyłonieni zwycięzcy XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru Złota Nitka 2009. Laureatami wcześniejszych edycji są m.in. Maciej Zień, duet Marcin Paprocki & Mariusz Brzozowski, Młodzi projektanci przygotowują prace w jednej z dwóch kategorii – premiere vision lub pret-a-porter.

ALEJA PROJEKTANTÓW pokazy mody polskich młodych designerów w dniach 30-31 maja w Hali EXPO.

Fashion Week Poland

Gala Dyplomowa studentów łódzkiej ASP - 3 czerwca Biała Fabryka.
RE-ACT Fashion Show 5 czerwca 2009 r. sala balowa Hotelu Andel's w Łodzi - konkurs na kreację ekologiczną. Pomysł na wykorzystanie powszechnie stosowanych materiałów w innej niż zwyczajowa funkcji to klucz do sukcesu.
W trakcie Fashion Week Poland obejrzymy najnowszą kolekcję Roberto Cavalli. Do Łodzi z pokazami przyjadą Agatha Ruiz de la Prada, Gaspard Yurkiewich i Emyric Francois. Konkurs Fashion Designer Awards wesprze osobiście libański kreator Georges Chakra, a w kończącym imprezę RE-ACT Fashion Show zaprezentuje się niemiecki przedstawiciel znany z berlińskiego Fashion Week: Gregor Clemens i LAC ET MEL. W pokazach specjalnych zobaczymy kolekcje najlepszych polskich designerów. Łącznie zaprezentuje się w pokazach i konkursach ponad 100 projektantów. Do Łodzi zaproszeni zostaną także handlowcy z całej Europy, na czele z paryskim butikiem Colette i Galerią Lafayette. W pierwszym tygodniu czerwca nie może zatem zabraknąć tutaj również polskich przedstawicieli branży.

źródło: www.fashionweek.pl