Dziki zachód - najważniejsze trendy 2011

Kowbojka podbiła wybiegi i serca stylistów. Tego roku nie nosi koszuli w kartę, ale seksowne dopasowane żakiety i dużo, dużo złota. Nie zapomina o starannym makijażu.
/ 21.10.2010 07:03

Kowbojka podbiła wybiegi i serca stylistów. Tego roku nie nosi koszuli w kartę, ale seksowne dopasowane żakiety i dużo, dużo złota. Nie zapomina o starannym makijażu.

Moshino

Tak zwany styl rodeo girl nabrał seksapilu i przepychu. Nadmiar złotych dodatków oraz zabójcze czerwienie skutecznie trafiły w serca projektantów. Dom mody Moshino, Dolce & Gabbana, Blumarine oraz Derek Lam promowali właśnie taki look na nadchodzący sezon. Częstym atrybutem był kowbojski kapelusz, noszony do spódnic, ciężkich butów, dopasowanych koszul i marynarek. Pojawiały się pantery oraz skóry.

Moshino

Na pokazach Moshino na sezon jesień/zima królował klasyczny duet czerni i bieli, który wzbogacano złotem. Obowiązkowym atrybutem były mocno czerwone usta, a w dodatkach pojawiały się ciemne okulary. Kolejne propozycje tego domu mody kreowane na sezon wiosenny opierały się na jasnej kolorystyce, orzeźwianej intensywnymi żółciami. Ciemny granat nadał stylizacjom powagi i dobrego smaku. 

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana

Propozycje domu mody Dolce & Gabbana bazowały na modnym kolorze naturalnej skóry oraz camela. Ciekawe cieniowania materiałów oraz podarte dżinsy noszone do męskich marynarek prezentowały się znakomicie. Bieliźniane długie białe suknie, fantazyjnie marszczone, wzbogacone falbanami nabrały konturu przy czarnych żakietach. Ciekawym dodatkiem są również kokardy pod szyją oraz obszerne futrzane buty.

Blumarine

Dom mody Blumarine postawił na frędzle oraz skórę. Jak na zimowe propozycje przystało dominuje kolor czerni. Mimo ogromu cięć i połyskliwych skór żadna stylizacja nie wygląda ostentacyjnie. Zwróćmy uwagę na makijaż modelek, zamiast podkreślonych ust projektant postawił na wyraziste spojrzenie.

Derek Lam

Fuzje na temat dzikiego zachodu z wielkomiejskim szykiem oraz stylem dżentelmena zaprezentował Derek Lam. Proste, skromne stylizacje wzbogacone o nietuzinkowe kapelusze i meloniki były głośno komentowane. Klasyczne linie oraz brak biżuterii zyskały dużą aprobatę. Ciekawe jest również połączenie skórzanych getrów ze spódnicą i utami kowbojkami.

Megan Hind

Podstawową zasadą tego stylu jest elegancja. W garderobie powinny znaleźć się wysokie kołnierze, kokardy, koronki, skóry oraz biżuteria zamiast rewolwerów. W przeciwieństwie do nowego trendu dżentelmena musisz pamiętać o mega kobiecych dodatkach, które powinny przeważać. Wysokie buty, obcisłe ubrania i seksowny makijaż muszą znaleść się w stylizacjach.

Vouge

Staraj się odejść od krat i ciężkich pasków, zamiast tego możesz dobierać gorsety, żakiety i delikatne białe sukienki. Dżinsowe ubrania powinny być noszone z umiarem jako jeden element. A wam jak się podoba ten trend?