POLECAMY

Chcesz wyglądać seksownie i tajemniczo? Dwukolorowa szminka odmieni twój grzeczny makijaż i doda mu drapieżności

Koniecznie wypróbuj ombré – najgorętszy trend w makijażu.
/ 4 miesiące temu

Masz ochotę na zabawę w kolory? Nie ograniczaj się! Cieniowane usta to hit tego sezonu. Zestawienia kolorów mogą być dyskretne lub ekstrawaganckie. Wszystko zależy od twojego stylu.

Jak najprościej  osiągnąć efekt ombré na ustach?

Najłatwiej sięgnąć po pomadkę dwukolorową. Dwa kolory w jednym sztyfcie pozwalają na wykonanie najmodniejszego makijażu ust w trzech krokach:

  1. Pomaluj dolną wargę tak, aby ciemniejsza strona pomadki obrysowała kontur, a jaśniejsza jego wewnętrzną powierzchnię;
  2. Nałóż kolor na górną wargę dokładnie tak samo, jak na dolną – ciemniejszy kolor powinien się znaleźć na zewnątrz, jaśniejszy bliżej środka ust;
  3. Delikatnie zaciśnij wargi (jakbyś wymawiała "mmm") – w ten sposób granice między kolorami delikatnie się zatrą, będą dyskretniejsze i dadzą efekt cieniowania. Gotowe!

Jak to zrobić trochę inaczej?

Każdy sposób na osiągnięcie celu jest dobry. Niezłym pomysłem jest sięgnięcie po pomadkę 2w1 - połączenie ciemniejszej konturówki i jaśniejszej pomadki do wypełnienia w jednym poręcznym kosmetyku. Jeśli się na taki wariant zdecydujesz pamiętaj, że najpierw malujesz obrys ust, nieco pogrubiony, następnie wypełniasz jego wnętrze jaśniejszym kolorem – proporcje  kolorów zależą tu od ciebie.

Masz swoje ulubione szminki i nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe? Łatwo wykonasz usta ombré bez dodatkowych inwestycji. Dobierz dwa kolory pomadek (muszą mieć podobną konsystencję, aby się ładnie wycieniowały). To może być czerwień i pomarańcz, śliwka i malina albo koral i róż. Wybieraj, jak ci fantazja podpowiada! Pamiętaj tylko, żeby obrys był nieco ciemniejszy, a środkowa część ust jaśniejsza.

  • Pomaluj usta ciemniejszym kolorem.
  • Pokryj jaśniejszym odcieniem powierzchnię warg bliżej środka.
  • Palcami delikatnie rozetrzyj granicę kolorów – uzyskasz efekt cieniowania.

Jeśli dwa odcienie to dla ciebie za mało, sięgnij po sztyfty, w których połączono więcej barw lub wzbogacono je o mieniące się drobinki. Stwórz autorskie cieniowanie.

Przeczytaj także:

To jeden z najmodniejszych kolorów sezonu wiosna-lato 2018. Jesteśmy (prawie) pewne, że go nie lubicie!
Wiosną zapominamy o ramoneskach i bomberkach. Zamieniamy je na...

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)