dopamine dressing fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Dopamine dressing - apetyczny trend 2022 roku. Na czym dokładnie polega?

Wiosenno-letnie pokazy były pełne kolorów — od landrynkowego różu i soczystej zieleni po subtelne błękity od stóp do głów. Projektanci dali nam tym samym sygnał, że pora znów zacząć bawić się modą i wstrzyknąć trochę koloru do naszej garderoby. Dlaczego warto wypróbować „dopamine dressing” i jak to działa w praktyce?
/ 19.05.2022 13:17
dopamine dressing fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Dopamine dressing to w ostatnim szalenie popularne hasło i jednocześnie bardzo mocny trend. Chodzi o noszenie ubrań i dodatków, które oddziałują na wszystkie nasze zmysły i tym samym powodują wzrost dopaminy — hormonu szczęścia, stąd nazwa. Istotną rolę w dopamine dressing odgrywa kolor, który ma duży wpływ na naszą psychikę, np. ubrania w energetycznych barwach zwiększają pewność siebie i dają natychmiastowego przypływu energii w ponure dni. Naprawdę tak jest, stoi za tym nauka. Niektóre odcienie dodatkowo odmładzają i wpływają na wygląd skóry. Podkreślają i ocieplają cerę, dodają jej blasku, którego nie zapewnia czarna bluza. O tym, że emocje i kolory są silnie powiązane, wiedzieli też projektanci, dlatego w swoich tegorocznych kolekcjach skoncentrowali się na soczystych barwach, ekspresowo poprawiających nastrój.

Odmładzające kolory: 5 odcieni, dzięki którym oszukasz metrykę

Co jednak, gdy nie jesteś fanką barwnych stylizacji? Nie podążaj ślepo za trendami i nie zmieniaj nagle całkowicie swojego stylu. Możesz zinterpretować dopamine dressing na swój sposób i wstrzyknąć trochę koloru przez akcesoria, np. torebkę w kolorze soczystej pomarańczy lub jaskrawozielone sandały. W tym wszystkim nie chodzi tylko o same kolory, ale o to, jakie uczucia się z nimi kojarzą. Wybierz więc taki, który budzi miłe wspomnienia i który nosisz z przyjemnością. 

Zobacz, jak „dopamine dressing” interpretują popularne it-girls:

dopamine dressingfot. ImaxTree/ AgencjaFree

dopamine dressingfot. ImaxTree/ AgencjaFree

dopamine dressingfot. ImaxTree/ AgencjaFree

dopamine dressingfot. ImaxTree/ AgencjaFree

Czytaj także:
Szafa kapsułowa, czyli szafa minimalistki - jak stworzyć i co powinno się w niej znaleźć?
Białe sneakersy na sezon wiosna-lato 2022 - 7 klasyków, które założysz do wszystkiego