POLECAMY

Co wpiąć we włosy tej jesieni?

Kiedyś opaski przede wszystkim miały na celu okiełznać niesforne pasemka włosów. Dziś nawet dziewczyny z krótkimi włosami wpinają w nie sobie kokardki, kwiatki lub opaski z plastiku lub materiału. Jakie dodatki do włosów królują tej jesieni? O tym przeczytacie poniżej.
Co wpiąć we włosy tej jesieni?

Kokarda - królowa mody

Niewątpliwie kultura Emo zapoczątkowała szaleństwo na kokardy (i czaszki jednocześnie). O ile drugi element stroju odpowiada wąskiej grupie osób, o tyle kokardy przyjęły się zarówno u nastolatek z różnych subkultur, jak i u dziewczyn po 20 roku życia. Dodatek ten jest bardzo dziewczęcy. Potrafi podkreślić Naszą subtelną naturę. Kokardy mogą być duże i małe. Te większe zarezerwujmy na wieczorne wypady na miasto, natomiast te mniejsze mogą świetnie komponować się z codziennym strojem. Opaski z kokardami wcale nie muszą być smutne: jesienną szarówkę warto przełamać kolorowymi dodatkami we włosach. Czerwień? Żółć? Szalejmy, póki możemy!

Zobacz także: Jaki dekolt jest odpowiedni dla dużego biustu?

„Kwiaty we włosach…”

Od kilku sezonów, nie tylko letnich, w naszej garderobie na stałe zadomowiły się kwiaty. Można spotkać spódnice ozdobione tym wzorem, bluzki, buty, a także rajstopy. Przyszedł czas na włosy. Jeden duży krwistoczerwony kwiat z tyłu głowy? To niewątpliwie kojarzy się z hiszpańskim stylem. Subtelniejsza wersja ozdoby to opaska z serią drobniejszych kwiatów, często również w kolorze czarnym. Ten dodatek ożywi niczym niewyróżniający się ubiór do szkoły czy pracy, a także doda Naszemu wyglądowi odrobinę delikatnej elegancji.

Pamiętaj: kokardy we włosach to dodatek ładny, ale nieco infantylny. We włosach 40-latki będzie wyglądał niestosownie.

Prosto i kolorowo

Zobacz także: Bluza z kapturem - dlaczego warto ją mieć?

Jeżeli chcemy postawić na minimalizm, to możemy zaopatrzyć się w przepaski niczym nie przyozdobione. Te plastikowe możemy łączyć w komplety – do sportowego stroju można założyć 2 lub 3 przepaski w różnych kolorach. Istnieje również duży wybór wzorów w przepaskach materiałowych. Są one szersze lub węższe, jednokolorowe lub w kratkę czy… panterkę. Te zrobione na zasadzie gumki do włosów można zakładać na rękę lub wykorzystywać właśnie do wiązania włosów.

Pamiętaj: opaska powinna dopełniać Twój wizerunek, a nie się z nim kłócić.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
Opaski zaczynają tracić swój praktyczny wymiar i cel dla jakiego zostały stworzone, czyli przytrzymywanie włosów, żeby nie wchodziły w oczy. Te wszystkie "pierdołki" we włosach uważam za naprawdę mało ważny element garderoby...
/8 lat temu
Kolorowym spineczkom, "diamentowym" opaskom i sztucznym kwiatom we włosach mówimy nie
/8 lat temu
kokardy - bleeeeeeee