Co kupić na wyprzedaży?

Szał przecen skłania nas do nieprzemyślanych zakupów. Sklepy obklejone napisami: SALES, SOLDES, RABAJAS sprawiają, że tracimy głowę!
/ 13.08.2012 07:02

Szał przecen skłania nas do nieprzemyślanych zakupów. Sklepy oklejone napisami: SALES, SOLDES, RABAJAS sprawiają, że tracimy głowę!

Co kupić na wyprzedaży?

Fot. depositphotos.com

Wyprzedaże zbliżają się ku końcowi! To ostatni gwizdek, aby upolować coś, co nam się przyda. Zazwyczaj wpadamy w zakupowe szaleństwo, widząc metki ubrań, na których widnieje: -30%, -50%, a nawet -70%. Wówczas, wszystko nam się przyda! Przecież, jak za tak małe pieniądze nie kupić bluzki, spodni, czy spódniczki? Nie dajmy się oszukać. Przecena to nie tylko obniżka ceny, to niestety również podwyżka – w myśl zasady - przecena równa jest zmianie ceny. Pamiętajmy również o różnicy pomiędzy reklamacją a zwrotem. Oto kilka zasad:

  • Reklamujemy wadliwy towar, niezgodny z opisem, np. kupujemy przeceniony płaszcz, a po kilku dniach okazuje się, że farbuje ubrania, które są pod płaszczem; wówczas mamy prawo zwrócić towar bez względu na to, na jakich zasadach został zakupiony: w normalnej cenie lub na wyprzedaży.
  • Wyjątkiem od powyższej zasady jest sytuacja, gdy dokonaliśmy zakupu towaru przecenionego ze względu na konkretną wadę; wówczas nie możemy domagać się wymiany.
  • Zwrot jest dobrą wolą przedsiębiorcy, nie ma obowiązku przyjąć towaru (coraz więcej sklepów daje nam możliwość zwrotu zakupionego towaru bez podania przyczyny, warto jednak przed zakupem to sprawdzić).
  • Rób zakupy w internecie, sklepy internetowe oferują nam szeroki wybór (w przypadku zakupów internetowych zawsze mamy możliwość zwrotu towaru; znudziła nam się bluzka, spódnica ma inny odcień niż ten, co widzieliśmy na ekranie monitora, rozmiar okazał się za duży – powodów może być wiele, ale każdy z nich upoważnia nas do zwrotu).

Co kupić na wyprzedaży?

Fot. depositphotos.com

Co kupować na wyprzedaży:

  • ubrania, które będą modne w następnym sezonie,
  • klasyczne ubrania (pasujące na każdą okazję),
  • akcesoria (w klasycznych kolorach, zawsze pozostaną w modzie),
  • ubrania w bazowych kolorach (czernie, biele, szarości, brązy),
  • uniwersalne i proste fasony,
  • stroje kąpielowe (mają rewalcyjne ceny!).

Oto nasze propozycje wyprzedażowych łupów!

Co kupić na wyprzedaży?

1. H&M, 2. H&M, 3. Esotiq, 4. Calzedonia, 5. Mango

Co kupić na wyprzedaży?

1. In Wear, 2. River Island, 3. River Island, 4. In Wear, 5. Top Secret, 6. River Island, 7. Deichmann

Co kupić na wyprzedaży?

1. In Wear, 2. In Wear, 3. In Wear, 4. Kazar, 5. Adidas, 6. Diverse, 7. Top Secret, 8. Reserved

Co kupić na wyprzedaży?

1., 2., 3., 5., 6., 7., 8., 9., 11. Mango, 4. Zara, 10. In Wear


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/14.08.2012 11:17
Niestety, handlarze też wiedzą co warto kupić i dziwnym trafem rzeczy uniwersalnych / w bazowych kolorach / modnych w następnym sezonie raczej na wyprzedażach nie ma albo ich przecena jest symboliczna.