POLECAMY

Chłodne pożegnanie z Niną Ricci

Jesienna kolekcja Oliviera Theyskensa dla Niny Ricci była ostatnią pod jego kierownictwem artystycznym. Firma Puig będąca właścicielem marki nie przedłużyła kontraktu z projektantem. Nawet Anna Wintour jest w szoku.
Chłodne pożegnanie z Niną Ricci fot. Medium
Plotki o zwolnieniu Oliviera Theyskensa pojawiły się już kilka dni przed ostatnim, marcowym pokazem Niny Ricci w Paryżu.

Theyskens dementował te informacje do ostatniej chwili. Choć gdy jedna z dziennikarek za kulisami pokazu podpytywała go o sytuację w domu mody, miał łzy w oczach. Jego kontrakt z Niną Ricci wygasał w październiku tego roku, a walka toczyła się o jego przedłużenie. Wcześniej fanom Theyskensa i dziennikarzom do głowy nie przychodziło, że projektant może zostać wyrzucony.

Jednak kilka dni po zakończeniu tygodnia mody okazało się, że Theyskens musi pożegnać się z posadą, a jego prace nad kolekcją na wiosnę 2010 zostały wstrzymane. Podobno powodem zwolnienia był konflikt interesów pomiędzy projektantem a szefem Puig Fashion Group, która zarządza marką Nina Ricci.Zarzucono mu, że zamiast robić pet-a-porter, tworzy kolekcje na poziomie haute couture, że szyje głównie sukienki, i to z tak drogich tkanin, że ich cena przekracza dobre kilkadziesiąt tysięcy dolarów (niezbyt dobry pomysł w czasach kryzysu). Najbardziej zdegustowana jego zwolnieniem była Anna Wintour, można powiedzieć współautorka jego sukcesów, w końcu to dzięki niej dostał pracę w domu mody Nina Ricci, a wcześniej w Rochas.

Nie kryła swojego oburzenia na łamach kwietniowego numeru amerykańskiego „Vogue’a”, pisząc we wstępie: „Ja i cały mój zespół jesteśmy zszokowani faktem, że kontrakt Oliviera nie został przedłużony. Obawiam się, że coraz częściej modowy przemysł przestaje doceniać prawdziwych artystów i wizjonerów. Ale Theyskens wróci do gry, tylko musimy uzbroić się w cierpliwość”.Czy to przepowiednia? Wiedząc, jak Wintour potrafi czarować, projektant raczej nie musi obawiać się o pracę. Już pojawiły się doniesienia, że obejmie posadę dyrektora artystycznego u Halstona lub przejmie stery w domu mody Schiaparelli.

Chcesz wiedzieć jak ubrać się by wyglądać jak z wybiegów?
Pytaj i radź na Uroda.pl!


Olivier Theyskens opowiada o swojej najnowszej kolekcji dla Niny Ricci:


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)