Big Star – kolekcja jesień/zima 2008/2009

Czy możliwe jest połączenie futurystycznej formy i klasycznej wygody? Gorąco ziemi afrykańskiej i klimat podbiegunowy? Minimalizm kroju i zimowe futerko?
/ 14.11.2008 22:13
Czy możliwe jest połączenie futurystycznej formy i klasycznej wygody? Gorąco ziemi afrykańskiej i klimat podbiegunowy? Minimalizm kroju i zimowe futerko?

Big Star w tym sezonie zaskoczy nas połączeniami faktur, kolorów i mieszanką stylu. Będziemy wybierać dżinsy głównie w ciemnych odcieniach niebieskiego, aż po chłodny polarny granat i ubrania kojarzące się z gorącymi rytuałami Afryki. Ekspert od ubrań w gamie indygo proponuje nowe fasony dżinsów w kilku odcieniach. Big Star szykuje zarówno linię damskich jak i męskich dżinsów, ubrań i dodatków. Tej zimy otulać się będziemy mięsistymi dzianinami, a pod kurtki i puchowe bezrękawniki włożymy bluzy ocieplane miłym futerkiem i polarem.

Big Star, wychodząc naprzeciw trendom, odświeża swój asortyment w tym sezonie o dwie zupełnie nowe linie odzieży. Pojawia się futurystyczna szlachetność czyli DISTORTED CHIC i inspirowana przyrodą, wygodna ARCTIC SAFARI.
Big Star – kolekcja jesień/zima 2008/2009
Distorted Chic skierowana jest do klientów, którzy podążają za światowymi trendami. W tym sezonie, idąc za przykładem najmocniejszych marek, firma Big Star skierowała się w stronę klasyki i stylu formal, tak jednak, aby eleganckie i proste formy nie zatraciły „streetowego” charakteru, kojarzonego z marką Big Star. Motywem przewodnim stają się futurystyczne, piktograficzne grafiki zestawione z klasycznymi deseniami, takimi jak paski, krata czy pepita a odważniejsze (bardziej dopasowane u mężczyzn i obszerniejsze u kobiet) formy z dobrymi jakościowo tkaninami i dzianinami oraz ze stonowaną kolorystyką. W kolekcji Distorted Chic dominuje paleta ciemnych i zgaszonych kolorów, z przewagą czerni i szarości, uzupełniona różnymi odcieniami zieleni w linii męskiej i mocnym akcentem fioletu w linii damskiej. Futurystyczne tkaniny i dzianiny „szlachetnieją”, bawełna występuje z dodatkiem elastanu, do składu dzianin damskich dołączona zostaje wiskoza. Distorted Chic to surowy dopracowany minimalizm, kompromis między modą streetową a formalną.

Druga linia odzieży czyli Arctic Safari inspirowana jest pejzażem polarnym. Zaowocowała szeroką gamą szarości, błękitów i granatów, którą przełamują cieplejsze odcienie - fiolet, jaskrawa zieleń i czerwień przywodzącą na myśl kolory afrykańskich rytuałów. Ale Arctic Safari to przygoda zaaranżowana w klimacie podbiegunowym- podróże i wyprawy w zimne rejony naszej planety. Połączenie inspiracji rajdem safari i mroźną zimą Eskimosów widoczne jest w aplikacjach i wykończeniach dzianin grubym splotem czy futerkiem. Kolekcja Arctic Safari odpowiada na potrzeby wszystkich klientów ceniących komfort i wygodę, a styl tych propozycji podobny jest do college’owego.

Tej zimy Big Star zabierze nas w podróż w najzimniejsze rejony Ziemi - być może na naszym safari nie obejrzymy kenijskich słoni ale na pewno będziemy mijać lodowe igloo szalejąc na śnieżnych quadach…

Autor: Małgosia Szadkowska
źródło: www.bigstar.pl