Bananowa moda

Moda ukazuje swoje niezliczone oblicza - jest wyrafinowana, zabawna, a przede wszystkim oryginalna. Nic więc dziwnego, że i banany znalazły w niej swoje miejsce.
/ 15.09.2011 07:04

Moda ukazuje swoje niezliczone oblicza - jest wyrafinowana, zabawna a przede wszystkim oryginalna. Nic więc dziwnego, że i banany znalazły w niej swoje miejsce.

Prada 2011

Bananowa moda nie ogranicza się jedynie do nazwy znanej marki Banana Republik. Tego roku to kolor, upięcie, grafika na paznokcie oraz biżuteria. Moda na owocowe wariacje zaczęła się od pokazu Prady, która z lubością prezentowała malowane banany na swoich kreacjach.

 

Prada 2011

Intrygujące nadruki pojawiły się na pokazie domu mody Prada. Na koszulach i spódnicach widniały bananowe kolory, aplikacje i kompozycje. Jeszcze nie tak dawno Top Shop posiadał w swojej kolekcji sukienki i koszulki z drobnymi lub zabawnymi nadrukami w małe banany. Moda uliczna również chętnie się ku nich skłania, pojawiają się bananowe trampki, koszulki i torebki. Jest to doskonały przykład na to, iż nasze społeczeństwo nie traci dobrego humoru. Moda doskonale odzwierciedla nasze emocje, dlatego jeśli i ty chcesz poprawić sobie humor (a przy okazji i innym!) postaw na radosny dodatek. Każda z nas może wykonać w domu bananowy nadruk, kolczyki lub paznokcie. Oto kilka przykładów:

Niebanalnie

Katy Perry podczas koncertu, bananowa kreacja Yeonju Sung

W niezwykłych kreacjach znanej popowej wokalistki Katy Perry nie mogło zabraknąć ogromnego banana. Oprócz popularności tego owocu w muzyce popowej, zyskał sławę w prawdziwej sztuce. Yeonju Subg stworzył niezwykłą kolekcję ubrań z jedzenia, która miała symbolizować przemijanie. Wystawę jego dzieł można było podziwiać podczas wystawy World Press Photo.

Macie już modny bananowy dodatek? Teraz zapraszamy Was do udziału w konkursie! 

16 sierpnia rozpoczęła się bananowa promocja konsumencka marki ChiquitaKonkurs „Przyklej to” polega na układaniu słów z naklejek Chiquity z wizerunkiem bananowych liter. Konkurs odbywa się w Polsce, Norwegii, Republice Czeskiej i Finlandii. Powstał w wersji on - line i potrwa do 15 października 2011 roku. Nagrodą główną jest wyjazd na Kostarykę o wartości 7 500 Euro i nagrody dodatkowe: 15 zestawów Chiquita Fun Kit (latawiec, breloczek na klucze oraz słuchawki – wszystko w kształcie bananów Chiquita). 

W trakcie trwania konkursu, na bananach Chiquita oprócz naklejek z logo, pojawiają się alfabetyczne naklejki. Aby wziąć udział w zabawie, należy kolekcjonować naklejki z bananów lub odwiedzić stronę internetową www.chiquita.pl i stworzyć własne wirtualne naklejki, następnie na stronie www.chiquita.pl zamieścić ciekawe zdjęcie z użyciem prawdziwych lub wirtualnych naklejek.”

Regulamin konkursu oraz więcej informacji na temat marki Chiquita znajduje się na stronie www.chiquita.pl