POLECAMY

Arafatka - przebój sezonu

Czarno-białe wzorki i frędzelki to cechy szczególne arafatki. Ale projektanci jak zwykle dale ponieść się fantazji.
Arafatka - przebój sezonu
Nazwa tej chustki pochodzi od nakrycia głowy palestyńskiego przywódcy Jasira Arafata. Kojarzona niegdyś z buntowniczymi subkulturami, arafatka jest dziś modowym fetyszem. Noszą ją i mężczyźni (m.in. piosenkarz Lenny Kravitz), i kobiety (np. Ashley Olsen).

Na pokazach mody arafatka zyskała odmienny wygląd od standardowej czarno-białej arabskiej chustki. Modna arafatka mieni się ferią kolorów wzorów, a i z długością frędzli Jean Paul Gaultier zaszalał. Dużo bardziej przywodzi na myśl bajkowe klimaty dalekiego wschodu i arabskich księżniczek. Isabel Marant proponuje natomiast bardziej stonowaną wersję arafatki jako miejskiej chusty uniwersalnej - idealna na spacer z ukochanym jak i na biznesowe spotkanie.  Najmodniejsze arafatki są fantazyjnie ozdobione monetami lub koralikami.

Jak nosić arafatkę?
Z militarnymi kurtkami wygląda punkowo. Z kolei arafatka zawiązana na głowie i noszona do hipisowskiej sukienki tworzy przewrotną mieszankę. Arafatka może byś też świetnym dodatkiem do eleganckiej białej bluzki.

Modne jest zestawianie arafatki z ubraniami o podobnym odcieniu czy kolorze lub też z zupełnie kontrastowymi. A na dodatek arafatka to bardzo praktyczny zakup – jest ciepła i nie trzeba jej prasować.


Kolorowe chusty, arafatki i apaszki - lubicie je nosić? - podyskutuj na forum
Tagi: 2012, chusta
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/10 lat temu
Co prawda nigdy nie chciałam być jak wszyscy, ale arafatka mnie urzekła. Jest wspaniała. Kolorystyki i wgl. Sama mam czarno-szarą i jestem zadowolona. W chłodne dni ogrzewa a w inne jest dodatkiem do ubrania. Uwielbiam ją.
/10 lat temu
mama arafatke i mam zamiar kupic sobie jescze 2.to super rzecz
/10 lat temu
Nigdy nie lubiłem mody... ale teraz to już przesada. Do nie dawna po niej można było poznać "fajnych ludzi" a teraz nosi ja prawie każdy i klops ;] tak jak psu odebrać węch ale taka prawda... Poczekam aż kochane chustki stracą czar w oczach plastikowych panien, nastepnie wyciągnę swoją z szafy i będę ze spokojnym sumieniem nosił ;D