Alexander McQueen nie żyje!

Jeden z najsłynniejszych projektantów na świecie popełnił samobójstwo
/ 12.02.2010 10:13
Alexander McQueen miał zaledwie 40 lat. Odniósł imponujący sukces w świecie mody. Był jednym z najlepszych. Niemal każda licząca gwiazda pokazała się choć raz w jego kreacji.

Projektował dla Lady Gagi, Rihanny, Beyonce. Przyjaźnił się z wieloma celebrytami. Między innymi Victorią Beckham i Sarą Jessicą Parker, jednak nie był szczęśliwym człowiekiem. Trzy lata temu załamał się po tym jak samobójstwo popełniła ciężko chora na raka Isabella Blow bliska przyjaciółka projektanta. To jej zawdzięczamy odkrycie talentu McQueena. Na domiar złego zmarła kilka dni temu zmarła jego ukochana matka. Tego nei mógł już znieść. Znaleziono go martwego w jego mieszkaniu w londyńskim West Endzie.

Jego stroje zawsze wywoływały wiele emocji. Zadebiutował kolekcją "Kuba rozpruwacz". Ubierał modelki odważnie, nietypowo. Lubił mroczny glamour i budował na swych pokazach niesamowite napięcie. Czterokrotnie przyznawano mu tytuł projektanta roku.

Jego ostatnia kolekcja była bardzo futurystyczna, a modelki przypominały raczej stwory nie z tej ziemi niż prawdziwe kobiety. Czyżby w jego pracy odzwierciedlał się jego nastrój? Ta charakterystyczna kolekcja z pewnością przejdzie do historii!

Zobacz zdjęcia z pokazu kolekcji wiosna-lato 2010: