POLECAMY

Wybrałyśmy nasze ulubione projekty z pokazu Agnieszki Maciejak

Zobaczcie nasz wybór a także co działo się na pokazie Maciejak

Agnieszka Maciejak zaprezentowała wczoraj swoją kolekcję na jesień i zimę 2016/2017. Zamknęła tym samym sezon pokazów w stolicy. A zakończenie to było jak najbardziej udane...mimo, że Michał Witkowski obierał ziemniaki siedząc w pierwszym rzędzie a do tego zaczął padać deszcz.

Agnieszka Maciejak jesień-zima 2016/2017

Nazwa pokazu została zainspirowana francuskim astronomem, mistykiem i  badaczem zjawisk nadprzyrodzonych – Camille Flammarionem. A ściśle ryciną zamieszczoną w jego książce, przedstawiającą  średniowieczna scenę – mnicha, który dotarłszy na kraniec płaskiej Ziemi, wychyla się za nieboskłon, ryzykując upadkiem w czeluści mistycznego i niepoznanego kosmosu. Agnieszkę Maciejak zainspirowało to postrzegania wszechświata.

Kiedy patrzę w niebo, intuicyjnie czuję, że nie trzeba  szukać skomplikowanych inspiracji. Wystarczy podnieść głowę w górę. Niebo zmienia się w sposób nieprawdopodobny. W ciągu dnia jest błękitne, rozjaśnione blaskiem słońca; o zmroku rozświetla się milionem cieplejszych barw, a w nocy na granatowym firmamencie pojawiają się złote i srebrne gwiazdy.

- mówi projektantka 

Na wybiegu oprócz graficznych i mocnych cięć, z których znana jest Agnieszka pojawiły się romantyczne i zwiewne kreacje, które prezentowały się bardzo efektownie. Nie można zapomnieć również o pięknych futrach, które są podstawą jej ostatnich kolekcji.

Na wybiegu, który miał miejsce na ostatnim poziomie parkingu przy ul. Nowogrodzkiej mieliśmy okazję podziwiać kilkadziesiąt sylwetek, z których wybrałyśmy 10. Te najbardziej przypadły nam do gustu. Mimo, że pokaz obserwowałyśmy w lekkim deszczyku i przerażeniu przed burzą :)

Agnieszka Maciejak
fot. ONS.pl

Obcisłe sukienki mini, obszerne skóry np. z motywem gwiazdy i odrobinę lat 70. w stylu disco, piękne skóry i wcześniej wspomniane futra stworzyły świetną całość mimo, że miało się wrażenie, że nie ma w kolekcji do końca spójności.

Projektantka na swoim pokazie zgromadziła tłum gwiazd, w tym te, które zazwyczaj nie pojawiają się na medialnych imprezach. Aleksandra Żebrowska, Kasia Kowalska czy Ewa Chodakowska to niektóre z nich. Oprócz nich można było podziwiać znane bloggerki. Maffashion na evencie pojawiła się z boską torebką Chloe "Faye Bag" z jesienno-zimowej kolekcji marki. Zaś Magda Samborska znana jako Rebellook ponownie postawiła na stylizację z metką Michaela Hekmata x Blessus.

gwiazdy na pokazie Agnieszki Maciejak
|Aleksandra i Michał Żebrowscy, Magda Samborska, Maffashion i Michał Witkowski z ziemniakiem - fot. ONS.pl|

Więcej mody z polską metką:

Agnieszka Włodarczyk w koszuli z kokardą
Tylko u nas! Kolekcja Pan tu nie stał
La Mania - backstage nowej sesji - Tylko u nas!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)