“Black Obsession” Ewy Minge na Paris Fashion Week

Niezależnie od tego jak wiele kontrowersji wiąże się u nas w Polsce z nazwiskiem Minge, ostatnio kojarzonym zwłaszcza z plotkarskimi doniesieniami na temat konfliktu ze znanym stylistą Tomaszem Jacykowem, nie da się pominąć faktu, iż już po raz drugi kolekcja tej projektantki została zaprezentowana podczas Paryskiego Tygodnia Mody.
/ 11.02.2009 23:17
Niezależnie od tego, jak wiele kontrowersji wiąże się u nas w Polsce z nazwiskiem Minge, ostatnio kojarzonym zwłaszcza z plotkarskimi doniesieniami na temat konfliktu ze znanym stylistą Tomaszem Jacykowem, nie da się pominąć faktu, iż już po raz drugi kolekcja tej projektantki została zaprezentowana podczas Paryskiego Tygodnia Mody.

27 stycznia 2009 Ewa Minge zaprezentowała swoją kolekcję podczas Paris Fashion Week – niestety ponownie w Kalendarzu Off Haute Couture. Paryskie pokazy to jedno z najbardziej prestiżowych i spektakularnych wydarzeń świata mody. Najwybitniejsi projektanci prezentują swoje kolekcje w miejscach niezwykłych - muzeach, zabytkowych wnętrzach czy ekskluzywnych hotelach.

“Black Obsession” Ewy Minge na Paris Fashion Week

Kolekcja Ewy „Black Obsession” składająca się z 28 projektów została wykonana, według ścisłych zaleceń Syndykatu Mody - z najlepszego gatunku jedwabiu i tkanin specjalnie
zamawianych i ręcznie tkanych w Indiach. Dominujące elementy dekoracyjne to
eleganckie białe i czarne kryształy Swarovskiego oraz malowane pióra.

Dominowały w niej czerń z domieszką koloru kości słoniowej i charakterystyczne dla Ewy zdobienia. Inspiracją dla projektantki była po prostu uwodzicielska, zmysłowa i piękna kobieta. Powtarzające się elementy kolekcji to doły o fasonie typu bombka, dekolty odkrywające ramiona czy podwyższone talie.

“Black Obsession” Ewy Minge na Paris Fashion Week

Styl Ewy, niezależnie od tego czy podlega ostrej krytyce czy nie, u nas w Polsce, z pewnością jest od razu rozpoznawalny, podobnie jak image samej projektantki. Zostawmy jednak to wszystko co dzieje się poza pokazem na Paris Fashion Week i skupmy się na zaprezentowanej kolekcji. Nam spodobały się szczególnie:
  • długa suknia z dołem w grochy i groszki oraz falbaniastymi staniczkiem z dekoltem odsłaniającym ramiona,
  • kremowa, zwiewna i delikatna sukienka na cieniuteńkich ramiączkach, z podniesionym stanem zaakcentowanym czarną tasiemką, lekko „bombkowatym” dołem i delikatnymi, czarnymi zdobieniami na biuście,
  • krótka sukienka z dołem o fasonie typu bombka, także z wysoką talią, przyozdobiona czarną tkaniną przypominającą siateczkę
  • oraz mała-czarna sukienka, zawiązywana sznureczkiem na szyi i sprawiająca wrażenie „pierzastej”.
“Black Obsession” Ewy Minge na Paris Fashion Week

Kilka z obecnych na pokazie celebrytek od razu po pokazie umówiło się na przymiarki. Na pokazie pojawiły się ubrane w suknie projektu Ewy Ivana Trump (z prezentowanej kolekcji!) w towarzystwie Xaviera Anthony’ego oraz francuskie aktorki między innymi - Anne Caillon czy Caroline Douczy oraz była top modelka, obecnie prezenterka - Elodie Boiron.

Były również piękna modelka i aktorka Reem Kherici, prezenterka Justine Fraïoli, aktor - Adrien Jolivet z narzeczoną Stephanie Crayencourt. Duże zainteresowanie mediów wzbudziło pojawienie się aktora znanego z filmów takich jak „Phat Girlz”, „Penthouse”, amerykańskiego serialu „Heroes” Jimmy’ego Jean-Louisa. Na pokazie nie zabrakło (od ubiegłego roku klientki Ewy Minge) Mii Frye, znanej francuskiej choreografki, pojawił się również Omar Harfouch, kompozytor.

Licznie także przybyła arystokracja i dyplomacja, którą reprezentował między
innymi były szef MSZ – Roland Dumas, wśród gości byli przedstawiciele domu mody
Hermes, Galerii Lafayette, właściciele showroomów oraz klientki Haute Couture – między
innymi znana francuska milionerka - Caroline Barclay, która zachwycona kolekcją
zamówiła 3 suknie. Warto wspomnieć o obecności księżniczki Burundi - Esther Kamatari,
która pojawiła się w towarzystwie ambasadorki UNESCO – Batou Safieddine.

Na pokazie pojawili się także m. in. dziennikarze z Vouge’a, francuskiego Elle, Jalouse, Numero, Gali, France Dimanche, Figaro, Fashion Daily, Fashion TV, Canal +, Luxe TV. Obecni byli również przedstawiciele TVN, TVP, polskich magazynów takich jak Sukces, Elle i Party.

Aby zobaczyć więcej zdjęć z pokazu „Black Obsession” Ewy Minge na Paris Fashion Week zajrzyjcie do naszej galerii.

WU