Off Fashion fot. Materiały prasowe

10 dni do zamknięcia zgłoszeń OFF Fashion!

Tylko 10 dni zostało do zamknięcia zgłoszeń do konkursu OFF Fashion. Udział w nim to szansa dla utalentowanych designerów, którzy chcą zaistnieć na modowym rynku. Konkursowe prace oceni profesjonalne jury, a projektanci powalczą o cenne nagrody.
/ 26.04.2013 17:14
Off Fashion fot. Materiały prasowe

Co roku do organizatorów Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF Fashion wpływa blisko 2 tys. zgłoszeń od młodych designerów z Polski i Europy. Lista uczestników zostanie zamknięta w poniedziałek 6 maja 2013. XIII edycja OFF Fashion odbędzie się w dniach 24-25 maja. I tym razem możemy liczyć na odkrycie talentów na miarę Olgi Bittner, autorki ponad dziesięciu kolekcji pod logo bittner fashion i olga bittner; Katarzyny Konieczki umieszczonej przez włoskiego Vogue'a w sekcji talenty, czy Varvary Frol tworzącej m.in. sceniczne kostiumy Moniki Brodki.

Zobacz też: OFF Fashion - XIII edycja z cennymi nagrodami

Do udziału w konkursie i podążania śladami odnoszących sukcesy uczestników OFF Fashion zachęca Magdalena Kusztal – dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury, pomysłodawca i organizator imprezy. OFF Fashion daje szansę  designerom, którym nieobce jest OFF-owe podejście do projektowania ubioru. Historia konkursu jest dowodem na to, że doceniamy i wspieramy indywidualizm projektantów, ich kreatywność oraz pomysłowość, ale także troskę o detale i wysoką jakość, bo to podstawy prawdziwego sukcesu w branży mody – mówi.

W tym roku konkursowe projekty powstają w oparciu o hasło „Ambasadorzy” zainspirowane przez malarskie arcydzieło Hansa Holbeina. Prace designerów będą więc „ambasadorami” wypracowanego przez nich stylu oraz efektem inspiracji kulturą i tradycją regionów, których są reprezentantami. Najlepsi „ambasadorzy” mogą liczyć na jedną z trzech głównych nagród, których pula wynosi aż 24 tys. złotych. O przyznaniu nagród decyduje jurorskie grono XIII edycji OFF Fashion: prof. Barbara Hanuszkiewicz z katedry projektowania ubioru ASP w Łodzi, projektancki duet Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, stylista Tomasz Jacyków,  redaktorzy Agnieszka Ścibior, Agnieszka Sadowska, Michał Zaczyński i Wojciech Grzybała, a także promotorka mody Dorota Wróblewska, fotografka Lidia Popiel oraz projektanci Halina Zawadzka i Mariusz Przybylski, a także Connie Vaever – wykładowczyni duńskiej uczelni TEKO Design&Business. Specjalne nagrody pieniężne i rzeczowe przyznawać będą także partnerzy i patroni imprezy. Laureaci OFF Fashion mają w tym roku szansę zaistnieć również poza granicami kraju. Swoje projekty będą mogli zaprezentować podczas pokazu „OFF Fashion –Polska Wschodnia na wybiegu”, który odbędzie się w Brukseli 20 czerwca 2013 roku. O udział w nim powalczą projekty inspirowane walorami pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego, które współtworzą Dom Polski Wschodniej w Brukseli.

Regulamin oraz kartę zgłoszenia do konkursu pobrać można z oficjalnej strony OFF Fashion  www.offfashion.eu

Źródło: Materiały prasowe