Triki na podkreślenie urody

Nasze oszustwa przeważnie polegają na tuszowaniu zmarszczek i ukrywaniu niedoskonałości cery. Udana randka to już połowa sukcesu. Wcześniej jednak trzeba „zasugerować” naszemu wybrakowi, że to właśnie Ty zasługujesz na bycie królową, która dostanie to zaproszenie. I zanim dojdzie do spotkania face to face, liczy się efekt wizualnej całości. Okazuje się zatem, że ułożenie odpowiedniej fryzury i dobór dodatków są tak samo ważne, jak korektor czy fluid.
/ 14.09.2012 06:23

Nasze oszustwa przeważnie polegają na tuszowaniu zmarszczek i ukrywaniu niedoskonałości cery. Udana randka to już połowa sukcesu. Wcześniej jednak trzeba „zasugerować” naszemu wybrakowi, że to właśnie Ty zasługujesz na bycie królową, która dostanie to zaproszenie. I zanim dojdzie do spotkania face to face, liczy się efekt wizualnej całości. Okazuje się zatem, że ułożenie odpowiedniej fryzury i dobór dodatków są tak samo ważne, jak korektor czy fluid.

Triki na podkreślenie urody

Fot. Depositphotos

Fryzura a kształt twarzy

Drogie Panie, jeżeli wydaje Wam się, że macie zbyt okrągłą twarz, niewskazany jest krótki kucyk lub warkocz. Korzystne zaś: asymetryczny przedziałek, długie włosy, brak grzywki mimo wysokiego czoła, nażelowane loki i fale które przykryją policzki.

W przypadku trójkątnej twarzy, optycznie można skrócić brodę włosami zaczesanymi na twarz. Ponadto można poszaleć i nadać włosom ostrej puszystości. Z kolei asymetryczna grzywka, wywinięte na zewnątrz końcówki lub drapieżne pazurki nadadzą właściwy charakter rzeczy.

Kwadratowa twarz na pewno pokocha wycieniowanie, bujne włosy, obcięte do połowy szyi, bądź też spontaniczną burzę loków.

Niech osoby z pociągłą twarzą przekonają się do długich wycieniowanych włosów, podkręconych do połowy policzka, a także do asymetrycznego przedziałka i stosowania pianki. Co powiecie na długą grzywkę a la spaniel?

Nie zapomnijmy, że twarz i włosy powinny pięknie współgrać z dekoltem

Aby szyja i cała reszta wyglądały ponętnie, nie wystarczą markowe perfumy. Prostą sztuczką, podkreślającą piękno dekoltu, jest nie powtarzanie kształtów twarzy. Jeśli twarz jest okrągła, należy również unikać zaokrąglonej biżuterii i dekoltów w tak zwaną łódkę. Małe kobietki powinny korzystać także z małych dodatków i vice versa. Aby torebka optycznie wydłużała nogi, powinna opierać się bezpośrednio na biodrach. Po zastosowaniu powyższych porad mamy stuprocentową pewność, że lustro nas kocha!

Okulary mogą być sexi!

Oczywiście tylko wtedy, kiedy pasują do twego kształtu twarzy. Jeżeli kobieta ma wyraźnie okrągłą twarz, powinna dobrać oprawki prostokątne lub o charakterystycznym kocim kształcie. W przypadku trójkątnej twarzy, należałoby postąpić odwrotnie niż wcześniej – sprawić sobie okrągłe lub prostokątne okulary. Wiele kobiet narzeka z powodu kwadratowej twarzy. Wydaje im się ona mało atrakcyjna. Choć może to dziwić, w tym przypadku wada wzroku może okazać się naszym atutem! Prawie każde oprawki będą pasowały do tego kształtu twarzy, wręcz złagodzą ją i podkreślą jej delikatność. Ważna rada – drogie Panie, unikajcie jednak kanciastych i grubych oblamówek. Ostatnim typem, wydającym się wręcz idealnym, jest twarz podłużna. Jednak nawet ona musi się liczyć z tym, że nie wszystko harmonizuje z „uniwersalnymi” rysami. Tutaj zdecydowanie polecam owalne oprawki.

Każda kobieta ma czym oddychać...

Obecnie prawie wszystkie kobiety, widywane na ulicy czy w autobusach, wydają się zgrabne. Co jednak zrobić, kiedy pewne fragmenty naszego ciała po prostu są, albo ich nie ma? Gdy mamy duży biust, wystarczy zmienić nastawienie i z mankamentu zrobić atut. Co przez to rozumiem? Unikać wzorków, bluzek bez rękawów, stójek i marszczeń. Przekonać się do głębokich dekoltów, rozcięć i gorsetów. Unikać sztywnych materiałów, marynarek w literę „X”, błyszczących sukienek, grubych wzorów na swetrach. Nosić proste sukienki, dzianiny, sukienki fartuszki – styl a la Dolly Parton – , stosować asymetryczne zapięcia. Wskazany jest również ubiór na cebulkę.

Kontrastujący z tym wszystkim mały biust też powinnyśmy postarać się zaakceptować. Przecież dziewczyny z „Playboy’a” już dawno przeszły do lamusa. Przyznam się, że od czasu wyjazdu na Cypr, diametralnie zmieniło się moje nastawienie do niewielkich piersi. Wczasowiczki które najczęściej opalały się topless, wcale nie miały dużych „argumentów” i właśnie to mnie przekonało, abym ja również pokochała swój biust.

Drogie Panie, jeżeli jednak was to męczy, oto recepta: naszyjnik zakryje obojczyki. Podkreślajcie wąskie biodra, noście golfy bez ramion, falbanki, błyszczące akcenty. Małym oszustwem mogą okazać się odpięte kieszonki na biuście. Unikać rustykalnych ubrań, warto pokazać pępek i eksponować plecy, można czasem nie nosić stanika i nosić grube swetry.

Kłopot, który bywa wynikiem skłonności dziedzinach jest duża pupa. Niestety z reguły ostra dieta i nieustanne ćwiczenia na siłowni, wcale nie likwidują wady. Można jednak poszukać wsparcia we własnej szafie. Na przykład założyć biodrówki polubić ciemne kolory, a także unikać sztywnych materiałów, kwiatków i dużych wzorów.

Co z brakiem talii?

Pozbyć się typowej dwurzędówki, szerokich ubrań i kamizelek. Zalecane natomiast są kanty w spodniach i bardzo długie – najmodniejsze w tym sezonie – naszyjniki. Hitem obecnej jesieni jest również lekko sztywny żakiet zapinany na jeden lub dwa guziki. I on pomoże nam sukcesywnie walczyć z niedoskonałościami naszej sylwetki.
Czasami kiedy czujemy się mało atrakcyjne i nawet jeśli koleżanka po raz kolejny wyciąga nas na taniec brzucha, a my mimo woli sięgamy po czekoladowy deser, warto zadać sobie pytanie. Czy naprawę wszystkie musimy katować się sałatą z odtłuszczonym jogurtem?
Jeśli już postanowimy przejść na dietę, nasz wybór powinien być świadomy i w żadnym razie nie sterowany zewnętrznymi czynnikami. Ostatecznie dla chwili spędzonej z batonikiem, możemy zapomnieć o odchudzaniu i w to miejsce zatuszować figurę odpowiednim strojem. Coco Channell powiedziała kiedyś, że moda, podobnie jak architektura, jest kwestią proporcji. Święta racja.

Źródło: MW Media