POLECAMY

Pytania o powiększanie ust

Wydatne, symetryczne usta są zmysłowe i kuszące. Poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o zabieg ich powiększania!
Pytania o powiększanie ust fot. FREE
Większość dziewczyn do zabiegów poprawiających kształt ust podchodzi bardzo nieufnie. Informacja, że wybieram się na taki zabieg, zwykle wywoływała okrzyki typu „Chyba zwariowałaś!” lub „Ale jesteś odważna!”.

Winę za taki stan rzeczy ponosi negatywny PR robiony przez gwiazdy typu Melanie Griffith, Courtney Love czy Meg Ryan, które zdecydowanie przesadziły z ilością wypełniacza. Myśląc o powiększaniu ust, widzimy je nienaturalnie duże, wręcz zdeformowane, ponieważ właśnie takie przypadki są mocno nagłaśniane przez media. Nie jest to jednak normą w tego typu zabiegach, ale patologią. Nie zdajemy sobie bowiem sprawy, że większość podziwianych za urodę gwiazd i modelek także ma poprawione usta, tyle tylko że te poprawki wyglądają bardziej naturalnie. Dobrze wykonany zabieg polega jedynie na niewielkiej korekcie. Dzięki temu usta wyglądają pięknie i bardzo naturalnie, a ty nie domyślasz się nawet, że są dziełem lekarza. Zabiegi korygujące kształt ust są stosunkowo proste i bezpieczne.

Obecnie najczęściej do tego typu zabiegów używa się wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego (oprócz nich masz do wyboru także kolagen, przeszczep własnego tłuszczu lub wypełniacze trwałe). Bezpieczeństwo zabiegu opiera się na zastosowaniu substancji naturalnie występującej w naszym organizmie i na jego odwracalności – po upływie od 8 do 18 miesięcy preparat zostaje rozłożony. Nie oznacza to jednak, że całkowicie znika rezultat. Usta zawsze wyglądają lepiej niż wcześniej. Dlaczego? Bo przez czas utrzymywania się wypełniacza ich nawilżenie było zdecydowanie lepsze (zasada działania kwasu hialuronowego polega właśnie na bardzo silnym wiązaniu cząsteczek wody), dzięki temu procesy starzenia zostają nieco spowolnione. Choć wypełniacze nie są w stanie cofnąć czasu, to z całą pewnością mogą próbować go zatrzymać. 

Czy po zabiegu mogę chodzić na solarium?

Nie jest to wskazane, podobnie jak sauna i opalanie się na plaży. Wysoka temperatura przyspiesza degradację kwasu i zwiększa ryzyko powstania opryszczki wargowej i przebarwień.


Czy będę mogła się całować po zabiegu?

Generalnie nie jest to przeciwwskazane, ale zalecamy ograniczyć intensywność pocałunków w dniu, w którym wykonany był zabieg. Dajmy ustom odpocząć po zabiegu, a podanemu materiałowi dobrze „uleżeć” się w tkankach.


A co, jeśli nie jestem zadowolona z efektu zabiegu, czy można go jakoś odwrócić?

Jest możliwość rozłożenia kwasu hialuronowego za pomocą hialuronidazy (specjalnego enzymu przyspieszającego jego degradację). Jednak stosuje się go jedynie w ostateczności.


Jak bardzo można powiększyć usta podczas jednego zabiegu?

Staramy się nie przesadzać z poprawianiem urody i przekonujemy do tego naszych pacjentów. Duża różnica w wielkości warg może wyglądać sztucznie i niesmacznie. Jeśli jednak pacjent nalega, zawsze duże zmiany wielkości ust wykonuje się kilkuetapowo (wtedy też zyskuje się na naturalności).


Czy małe usta mogą po zabiegu wyglądać jak u Angeliny Jolie?

Niestety nie. Do powiększania konieczne są odpowiednie warunki wyjściowe. Pełne usta można powiększyć dość znacznie, ale w sytuacji, gdzie prawie nie widać czerwieni wargowej, trzeba działać ostrożnie. W przeciwnym razie wyglądają bardzo sztucznie.


W jakim wieku najlepiej zgłaszać się na tego typu zabiegi?

Nie ma górnej granicy wieku, po przekroczeniu której zabiegu już się nie wykonuje. Ale najładniej wychodzą one u stosunkowo młodych osób, których usta nie straciły jeszcze na jędrności i wielkości.


Wskazania do zabiegu:
- powiększenie czerwieni wargowej
- uwydatnienie zbyt płaskich ust, bez dużego efektu ich powiększenie
- korekta kształtu ust, np. niesymetryczne wielkości warg lub brak łuku kupidyna
- utrata jędrności pojawiająca się wraz z wiekiem

Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w obszarze objętym zabiegiem
- silne alergie (nie tylko skórne)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (52)
/8 miesięcy temu
Osobiście nabrałam już doświadczenia z gabinetami kosmetycznymi i tym samym z medycyną estetyczną. Po wielu latach mam bardzo dobre porównanie. Dziewczyny generalnie o to chodzi, żeby lekarz był dobrym specjalistą i oprócz tego, że jest profesjonalistą z polecenia, bo koleżanką coś tam robiła musi szczerze i rzetelnie podchodzić do pacjenta. Ale to moja opinia. Niektórzy moim zdaniem trochę naciągają, inni szczerze mówią i odradzają niektórych zabiegów z którymi przychodzimy. I chwała im za to!
/rok temu
Co do usta i ich powiększania to niedawno się na taki zabieg kwasem zdecydowałam. Byłam na zabiegu u dr Agnieszki Ledniowskiej. Bardzo życzliwa osoba z dużą wiedzą i takim wyczuciem. Nie przesadziła z kwasem, całość wygląda bardzo subtelnie, ale jednak usta zyskały, co bardzo mnie cieszy bo lubię korzystać ze szminek różnego typu i teraz mam większe pole do popisu.
/rok temu
Dziewczyny naprawdę nie wiem skąd takie przeświadczenie że po powiększeniu ust będzie się wyglądało jak glonojad. Przecież to wy decydujecie o tym jakie chcecie mieć rozmiar i jedyne z czym możecie mieć nieszczęście to jak traficie na specjalistę który nie zna umiaru więc trzeba po prostu bardzo dobrze wybrać. Ja miałam powiększane w Klinice Zawodny i wyszło naprawdę świetnie. Usta mam widocznie większe ale właśnie nie przesadzone czyli takie jak chciałam.
POKAŻ KOMENTARZE (49)