POLECAMY

Piękne włosy i mocne paznokcie

Lśniące zdrowe włosy i mocne zadbane paznokcie, są ozdobą każdego człowieka. Niestety coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem ich w dobrej kondycji. Kłopoty z włosami i paznokciami to znak ogólnego osłabienia organizmu, dlatego trzeba wcześnie reagować na czytelny sygnał, który wysyła nam ich wygląd.
Lśniące zdrowe włosy i mocne zadbane paznokcie, są ozdobą każdego człowieka. Niestety coraz więcej osób ma problemy z utrzymaniem ich w dobrej kondycji. Kłopoty z włosami i paznokciami to znak ogólnego osłabienia organizmu, dlatego trzeba wcześnie reagować na czytelny sygnał, który wysyła nam ich wygląd.

Prawidłowe odżywianie oparte na zdrowym rozsądku i odrobinie wiedzy medycznej, powinny zapewnić wszystko, co organizmowi jest potrzebne do zdrowego funkcjonowania. Jednak w dobie wysoko przetworzonych dań z syntetycznymi dodatkami, jesteśmy agresywnie atakowani przez wolne rodniki, a nasz organizm jest nieprzygotowany do ich zwalczania. Jeśli do tego dołączymy nieprzespane noce, brak ruchu, stres, używki i zanieczyszczenie środowiska w którym żyjemy, to mamy gotowy przepis na choroby cywilizacyjne. Nasi przodkowie, którzy specjalnie o zdrowy wygląd włosów i paznokci nie dbali, nie mieli problemów z ich wypadaniem, rozwarstwianiem czy łamaniem się. Natomiast dziś takie problemy zna z własnego doświadczenia prawie każdy człowiek, są one bowiem skutkiem niedoboru witamin i składników mineralnych.

Jeśli zaobserwujemy niekorzystne zmiany w wyglądzie włosów i paznokci, powinniśmy pójść do lekarza albo przynajmniej do dobrej kosmetyczki, gdyż niezbędne jest odnalezienie przyczyny tych zmian. Trzeba pamiętać, że podczas długiego leczenia farmakologicznego mogą takie zmiany nieraz wystąpić i wówczas nie mamy na nie większego wpływu. Jeżeli jednak mamy pewność, że jesteśmy zdrowi, nie przyjmujemy leków mogących osłabiać nasze włosy i paznokcie, wówczas zmiana diety oraz ewentualne suplementy powinny przynieść poprawę. Zniszczone końcówki włosów już się nie zregenerują, najlepiej więc ostrzyc włosy i dbać by rosły już mocne i zdrowe, podobnie jest z paznokciami - nie mają zdolności do regeneracji. Zbawienny wpływ na skórę - a więc tkankę, z której wyrastają włosy i paznokcie - ma witamina A, należy ją dostarczać organizmowi zarówno w postaci preparatów doustnych, jak i w postaci kosmetyków wcieranych od zewnątrz. A zatem w aptece poprośmy o kapsułki z witaminą A, a w drogerii kupmy bogaty w nią krem i odżywki. Na rynku jest wiele preparatów i kosmetyków do pielęgnacji ciała, jednak powinniśmy wybierać te, które zawierają naturalne składniki. Do pielęgnacji paznokci, doskonały będzie na przykład olej z wiesiołka, kupimy go w aptece lub sklepie zielarskim, jest to także preparat, który można stosować doustnie jako cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/2 lata temu
ja za namową siostry sięgnęłam po skrzypoplenz biotyną - sprawdzone skłądniki roślinne, do tego zestaw witamin i minerałów odpowiednich, aminokwasy - dla mnie ok zobaczymy jaki będzi erezulltat; więdze jaki jest u siostry i tez mam nadzieję, z ena mnie zadziała, zwłaszcza teraz po lecie jak włosy są strasznie przesuszone :/
/7 lat temu
Biogarden Wyciąg ze Skrzypu Polnego i Pokrzywy Po 100 tabletkach Wyciągu ze skrzypu polnego i pokrzywy BIOGARDEN(podobno w zależności od człowiek na efekty trzeba czekać od 2 do 4 miesięcy) muszę stwierdzić, że specyfik daje średnie efekty. Średnie, bo stosując go przez cały czas w trakcie wypadania włosów, nie widzę większych efektów (minimalne). Niestety zdecydowanie nie zniósł zmiany klimatu - włosy ponownie zaczęły wypadać w większej ilości (choć po tygodniu od powrotu do Polski sytuacja się poprawia). Na paznokcie działa wyśmienicie. Są tak twarde, że aż... za twarde! ;) Na elastyczność skóry wpływa w zadowalającym stopniu.I znów na klimat śródziemnomorski nie ma mocnych, bo i elastyczność mniejsza (i krostki). Powoli, bardzo powoli widzę efekty. I zdecydowałam się kupić drugie opakowanie. Dam temu suplementowi szansę ;)
/9 lat temu
lykalam jakis czas temu Revalid i okazal się super, ale musialam dosc dlugo czekac na efekty. znacznie szybciej wlosy regeneruja się po Onozisie. tez zawiera aminokwasy siarkowe i oprocz tego jakies mikroelementy, ale niestety to prawda, ze nasze babki nie mialy az takich problemow z wlosami jak my. czesto do zlej diety, zanieczyszczen i stresow dochodza jeszcze kiepskie odzywki i szampony, które zamiast odzywiac i wzmacniac, wysuszaja albo obciazaja wlosy.
POKAŻ KOMENTARZE (3)