Pamiętajcie, że za ich jakość odpowiadają dwie rzeczy: oleje powinny być nierafinowane i zimnotłoczone. Dlaczego? W wyniku procesu rafinacji zwiększa się okres przydatności oleju, ale usuwane zostają z surowca dobroczynne dla skóry substancje - w wyniku tłoczenia na zimno uzyskuje się mniej surowca ale proces pozwala zachować składniki wrażliwe na temperaturę.
Oleje naturalne potrafią poradzić sobie z wrażliwymi naczynkami, zmarszczkami czy trądzikiem. Potrafią zwiększyć stopień nawilżenia, a także stanowić świetną barierę przed promieniami UVA i UVB.
Więcej o pielęgnacji skóry:
Odżywki do paznokci - przegląd
Olejki pielęgnacyjne - sprawdź ich właściwości
Balsamy wyszczuplające na wiosnę
Olejki pielęgnacyjne - sprawdź ich właściwości
Balsamy wyszczuplające na wiosnę
W naszej galerii znajdziecie przegląd olejków naturalnych:
1
z
7
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Olejek z pestek opuncji
Olej z pestek opuncji wzmacnia odporność i pobudza naturalne procesy naprawcze. Zawiera witaminę E, dzięki czemu chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, opóźnia procesy starzenia się komórek skóry. Wzmacnia i uszczelnia barierę lipidową naskórka, uzupełnia niedobory składników tłuszczowych w skórze. Wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Ma delikatny, neutralny zapach. Idealny do pielęgnacji cery dojrzałej lub odwodnionej.
2
z
7
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Olejek z róży piżmowej
Olej z owoców róży piżmowej to bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Zawiera bardzo duże stężenie witaminy A, dzięki czemu świetnie regeneruje skórę. Sprawdzi się jako kuracja przeciwzmarszczkowa. Ma również udowodnione działanie na wszelkie blizny i rozstępy. Idealny dla skóry wrażliwej, dojrzałej, naczynkowej i suchej.
3
z
7
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Olejek z pestek malin
Olej z pestek malin zawiera witaminę E, która jest najskuteczniejszym antyoksydantem. Poprawia barierę lipidową naskórka, zwięszka jej nawilżenie i elastyczność. Ma działanie rozjaśniające, przeciwzapalne i łagodzące. Pełni również funkcję filtra przeciwsłonecznego, który w pewnym stopniu absorbuje promieniowanie z zakresu głównie UVB i UVA. Polecany dla skóry suchej i odwodnionej.
4
z
7
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Olejek śliwkowy
Olej śliwkowy ma działanie antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe i przeciwzapalne. Można go stosować jako olej regenerujący na zniszczone paznokcie i włosy. Bardzo szybko się wchłania. Bogaty w witaminę E. Polecany do pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej i zniszczonej.
5
z
7
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Olejek arganowy
Olej arganowy zawiera ogromną dawkę witamy E - jej ilość jest wyższa niż w oliwie z oliwek. Olej wykazuje również działanie przeciwzapalne i łagodzące. Ma działanie przeciwstarzeniowe, wspomaga również regulację pracy gruczołów łojowych. Można go stosować w pielęgnacji włosów i paznokci. Polecany dla cery dojrzałej i suchej.
6
z
7
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Olejek z owoców rokitnika
Olej z owoców rokitnika idealnie wchłania się w skórę. Doskonale poprawia koloryt cery, jednak można go stosować tylko w formie delikatnie rozcieńczonej (ze względu na intensywny kolor). Wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz absorbujące promieniowanie UV, chroniąc przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników i słońca. Sprawdzi się również w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Polecany do pielęgnacji cery dojrzałej i wymagającej regeneracji.
7
z
7
fot. Fotolia/kolaż Polki.pl
Olejek kokosowy
Olej kokosowy ma postać białego, miękkiego masła o intensywnym zapachu. Jest idealnym nawilżaczem dla cery suchej i łuszczącej się. Sprawdzi się również przy pielęgnacji włosów. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Polecany dla skóry trądzikowej.