POLECAMY

Kwasy tłuszczowe na piękną skórę, włosy i paznokcie

Chcesz mieć piękną skórę? Pamiętaj o NNKT - Niezbędnych Nienasyconych Kwasach Tłuszczowych. Są zawarte m. in. w olejach lnu i nasion wiesiołka. Same kremy i balsamy do ciała nie wystarczą. To głównie dzięki kwasom tłuszczowym Omega 3 i 6 nasza skóra jest napięta, gładka i nawilżona. Nie zapominajmy o codziennym spożywaniu produktów, które są bogate w te składniki, a z pewnością pozbędziemy się problemów skórnych.
Kwasy tłuszczowe na piękną skórę, włosy i paznokcie fot. Fotolia

Oleje z nasion lnu i nasion wiesiołka zawierają Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe – gamma-linolenowy (GLA) oraz cis-linolowy (CLA), które wspomagają utrzymanie prawidłowej kondycji skóry, włosów i paznokci. Spożywane systematycznie w formie płynnej lub w kapsułkach wykazują korzystne działanie w obrębie skóry, która staje się bardziej elastyczna, nie wysusza się, a jej kolor ulega wyrównaniu. Również włosy i paznokcie zostają wzmocnione, są wyraźnie zdrowsze i bardziej odżywione.

Zobacz także: Dieta na piękną skórę, włosy i paznokcie

Kwasy tłuszczowe zawarte w olejach lnianym i wiesiołkowym NNKT:

  • Biorą udział w powstawaniu cementu międzykomórkowego pełniącego rolę spoiwa dla płytek lipidowych warstwy rogowej naskórka, przez co mogą wpływać na zwiększenie sprężystości i elastyczności skóry.
  • Biorą udział w tworzeniu fosfolipidów odpowiedzialnych za budowę błony komórkowej i pełniących funkcję bariery ochronnej naskórka.
  • Wpływają na poprawę poziomu nawilżenia skóry, dzięki czemu mogą zabezpieczać przed nadmiernym rogowaceniem i wysuszeniem naskórka.
  • Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie płaszcza hydrolipidowego, dzięki czemu wykazują działanie zatrzymujące wodę w głębokich warstwach naskórka i skóry właściwej, co wpływa na zabezpieczanie naskórka przez odwodnieniem, przesuszeniem i pękaniem.
  • Wpływając bezpośrednio na właściwą płynność i funkcjonalność membran i przestrzeni międzykomórkowych zapobiegają utracie wody przez warstwy zewnętrzne skóry.
  • Mogą wykazywać działanie usuwające szkody wywołane działaniem wolnych rodników, a także wykazują działanie typu „free radicals scavanger” polegające na ich neutralizacji.
  • Wpływają na poprawę krążenia miejscowego, a tym samym mogą usprawniać odżywienie i dotlenienie tkanek. Wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne, dzięki czemu wspomagają ochronę skóry przed infekcjami oraz wpływają na hamowanie rozwoju alergii i stanów zapalnych.
  • Stosuje się je w łagodzeniu objawów wszelkiego typu podrażnień skóry, takich jak: atopowe zapalenie, egzema, łuszczyca, świerzbiączka łupież oraz w przypadku wypadania włosów i łamliwości paznokci.
  • Mogą korzystnie wpływać na poprawę wyrównania kolorytu skóry.

Zobacz także: Jak ujędrnić ciało domowymi sposobami

Źródło: Materiały prasowe Cruso Public Relations

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)