POLECAMY

Jesienna porcja optymizmu

W długie wieczory warto sięgnąć po olejki eteryczne. Choć są ulotne, ich moc jest zadziwiająca: nawilżą skórę, pomogą walczyć z cellulitem, przywrócą energię, rozproszą smutki.
Jesienna porcja optymizmu

Jak działają olejki
Otrzymuje się je z drzew, krzewów, kwiatów pochodzących z różnych stron świata. Każdy z olejków eterycznych ma odmienne właściwości terapeutyczne. Do organizmu dostają się przez drogi oddechowe oraz przez skórę. Wdychane już po kilkunastu sekundach docierają do centralnego układu nerwowego, który rozpoznaje ich woń i reaguje różnymi emocjami – uspokaja nas lub pobudza. Cząsteczki olejków są bardzo małe, dlatego łatwo przenikają też do układu krwionośnego. Poprawiają krążenie, eliminują toksyny, pobudzają odnowę komórkową.

1. Uspokajają: melisowy, lawendowy, rumiankowy, z drzewa sandałowego.
2. Dodają energii: grejpfrutowy, rozmarynowy, eukaliptusowy, bazyliowy, cytrynowy.
3. Wygładzają skórę: ylang-ylang, geraniowy, rumiankowy.
4. Odświeżają, działają bakteriobójczo: olejek z drzewa herbacianego, tymiankowy.
5. Poprawiają koncentrację: cedrowy, cyprysowy.

Kojące kąpiele

Zanim zanurzysz się w wannie z pachnącymi olejkami, dokładnie umyj się pod prysznicem. Dopiero potem delektuj się kąpielą.
- Seans kąpielowy nie powinien trwać dłużej niż 15-30 minut.

- Jeśli chcesz się odprężyć, do wody o temperaturze 39-40°C dodaj 10-15 kropli relaksującego olejku lub mieszanki olejków.

- Jesteś zmęczona i chcesz doładować akumulatory? Wejdź do wody o temperaturze nie wyższej niż 30°C.

- Dla uzyskania ciekawych efektów olejki możesz ze sobą mieszać. Nie należy ich jednak stosować zbyt wielu, gdyż zapachy mogą się ze sobą kłócić. Do stworzenia kompozycji zapachowej używa się maksymalnie czterech olejków.

- Niektóre olejki mają też właściwości pielęgnacyjne. Jeśli walczysz z cellulitem, do wanny dodaj olejek jałowcowy, geraniowy. Suchą skórę nawilży olejek rumiankowy, a zmarszczki wygładzi cytrynowy i lawendowy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/11 lat temu
Pachnie cudnie i są wyniki! Moczę się w nim już jakiej 3 miesiące i mam zdecydowanie mniejszy cellulit. Używam olejku do kąpieli Farmony z naturalnym olejkiem z mięty i grejpfruta.