Jesień idzie...

Czas zrezygnować z jaskrawego letniego makijażu i poszukać modnych inspiracji w latach 50. i 60.
/ 16.03.2006 16:57
Właśnie przychodzi pora na zmiany nie tylko w szafie, ale i w kosmetyczce. Letni szyk hippiski ustępuje miejsca nieco bardziej wyszukanym stylizacjom na lata 60. Jaskrawe letnie szminki czy cienie zastąpią teraz kosmetyki w jesiennych kolorach: czerwieni, fioletu czy złota.
Bardzo modna jest też czerń – to ona wydobywa piękno jasnych oczu, bladejcery i podkreślonych kolorem kształtnych ust. Dlatego odnajdziemy ją nie tylkow tuszach do rzęs i kredkach, ale również wśród cieni do powiek. Złoto na powiekachz kolei znakomicie współgra z czerwoną lub fioletową szminką. Nadal obowiązujeklasyczna zasada: mocniej akcentujemy albo usta, albo oczy.

Lancôme – błyszczyk do ust Star Gloss, 85 zł oraz pomadka Givenchy – Lip Lip Lip, 105 zł.
 
Podwójne cienie Chanel Irrelle Duo, 158 zł.
 


Znowu modne są makijaże w stylu lat 60. Oczy obwiedzione mocno czarną kredką, wyraźne kreski na górnej powiece i starannie wytuszowane rzęsy. Do łask wracają ciemne cienie, którymi modeluje się kontur oka w celu uzyskania tak zwanego smolistego makijażu. Skupiamy się na bardzo mocnym podkreśleniu oczu, dlatego usta pozostają raczej blade (jasnoróżowe lub beżowe), z lekkim połyskiem lub matowe. Na wyjątkowe okazje przyda się klasyczny zestaw w stylu Chanel, czyli blada twarz, oko mocno podkreślone czernią lub grafitem i czerwone usta. Mile widziane są też sztuczne rzęsy oraz rzęsy dorysowane na dolnej powiece, tak jak to robiła kiedyś modelka Twiggy.

Pomadka Wanted Rouge Helena Rubinstein, cena 125 zł.
 
Ekskluzywne cienie do powiek Coromandels de Chanel, 242 zł.
 

Połyskujące cienie do powiek: poczwórne cienie Clinique, 160 zł oraz Colour Quartet Clarinsa, 195 zł.
 
Tusz do robienia kresek Style Liner Dior, 125 zł.
 
Szminka Perfecting Lipstick Shiseido – 102 zł.

Marta Sadkowska/ Viva