POLECAMY

Jak pielęgnować skórę zimą

Zimą skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Specjaliści polecają kremy nawilżające o gęstej konsystencji, bogate w składniki pielęgnujące. Taki właśnie jest Intensywnie Nawilżający Krem Dove.
Jak pielęgnować skórę zimą fot. <a href="http://www.bew.com.pl" target=_blank">BE&W</a>
Jesienią i zimą skóra narażona jest na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych takich jak wiatr i mróz. Dodatkowym czynnikiem wysuszającym jest powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. W tym okresie skóra traci wilgoć prawie dwa razy szybciej niż latem, a zatem szybciej staje się szorstka, mało elastyczna i szybciej ulega podrażnieniom.

Słabną jej naturalne mechanizmy ochronne, zwłaszcza osłona lipidowa naskórka. Intensywnie Nawilżający Krem Dove zawiera składniki pielęgnacyjne, które zapewniają skórze właściwą ochronę i nawilżenie.

Zimą należy wzmacniać funkcje ochronne skóry, dzięki czemu będzie ona dobrze nawilżona i odporna na działanie mrozu. Pomoże w tym gliceryna zawarta w Intensywnie Nawilżającym Kremie Dove. Wnika ona między komórki naskórka, uszczelnia je, tworząc warstwę okluzyjną – zwiększającą ochronę przed utratą wody ze skóry. Gliceryna jest dobrym, sprawdzonym i znanym składnikiem kosmetyków nawilżających od wielu lat. Zapewnia odpowiedni poziom ochrony i nawilżenia skóry.

Intensywnie Nawilżający Krem Dove łatwo się rozsmarowuje i jest przyjemny w użyciu. Nakładając krem wieczorem po kąpieli lub rano przed wyjściem z domu, nie musisz obawiać się problemów ze zbyt długim wchłanianiem. Krem szybko się wchłania, zapewniając komfort w użyciu i uczucie gładkiej i elastycznej skóry.

Stosowanie kremów nawilżających zimą jest tak samo ważne jak podczas pozostałych pór roku.

Intensywnie Nawilżający Krem Dove latem przynosi ulgę najbardziej przesuszonym miejscom na skórze (kolana, łokcie, zmiękcza skórę na stopach), zaś zimą jest niezbędny w codziennej pielęgnacji. Dzięki bogatej konsystencji i składnikom nawilżającym chroni skórę przed mrozem i utratą wilgoci, a więc wygładzi przemarznięte dłonie, przyniesie ulgę spierzchniętym ustom i nawilży skórę twarzy i całego ciała. Intensywnie Nawilżający Krem Dove o każdej porze roku idealnie sprawdza się w pielęgnacji skóry. Zawsze warto mieć go pod ręką.

Krem nawilżający Dove
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Dla Mnie To numer 1