Jak ona to robi?... Poznaj sekrety pielęgnacji urody zimą

Jak ona to robi?... Poznaj sekrety pielęgnacji urody zimą

Jak dbać o urodę zimą? O czym pamiętać, pielęgnując włosy dłonie czy paznokcie, kiedy na zewnątrz trzaska mróz? Jak chronić naszą skórę przed negatywnym działaniem chłodu, wiatru oraz suchych, klimatyzowanych pomieszczeń?Poznajcie sekrety pielęgnacji urody zimą.
16.02.2012 13:26
Jak ona to robi?... Poznaj sekrety pielęgnacji urody zimą

SKÓRA
Nawilżanie stanowi jeden z podstawowych elementów jej pielęgnacji zimą. Suche powietrze sprawia, że skóra staje się matowa i traci kolagen. Pomagają wtedy formuły zimowe kremów nawilżających. Przed wyjściem z domu należy użyć dobrego kremu ochronnego do twarzy i rąk oraz pomadki do ust. Odpowiednio zbilansowana dieta chroni cerę od zewnątrz. Spożywanie surowej cebuli oraz innych świerzych warzyw i owoców, w uzupełnieniu o preparaty z diosminą, uszczelnia naczynia krwionośne i chroni skórę przed efektem naczyniowym.
W nawilżeniu skóry skutecznie pomaga mięso ryb, rośliny strączkowe oraz nasiona roślin oleistych. Pomocne są również preparaty dietetyczne z podwyższonązawartością witamin z grupy A,B,C,E,  kwasów tłuszczowych wielonasyconych, mikropierwiastków oraz kolagenu. Przydatny będzie preparat HUMAVIT Z z zawartością skrzypu i pokrzywy. Zawiera on organiczne związki krzemu wspomagające elastyczną warstwę naskórka oraz aktywne biologiczne związki zawarte w liściach pokrzywy. Uaktywniają one procesy regenerujące tkankę skóry właściwej oraz wspomagają przepływy w jej naczyniach.

WŁOSY
Zimno źle wpływa na cebulki włosów. Czapka, którą wybierzemy zimą nie powinna zbyt ciasno przylegać do głowy i nie powinna zawierać nadmiaru sztucznych włókien. Nie należy wychodzić z mokrymi włosami, ale też nie można nadużywać suszarki. Stosowane szampony, maski i odżywki winny posiadać składniki nawilżające.
W okresie zimowym jemy mniej warzyw i owoców, co osłabia kondycję włosów. Warto więc sięgnąć po suplementy diety, które je wzmocnią. Humavit Skrzyp i Pokrzywa uzupełnia codzienną dietę w witaminy z grupy B, sole mineralne oraz związki krzemu, dzięki temu regeneruje strukturę włosów.Dłonie i paznokcie
Skóra dłoni jest delikatna, cienka i niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego zimą szczególną uwagę należy poświęcić jej pielęgnacji. Podstawowym kosmetykiem w tym czasie powinien być krem regenerujący do rąk. Najlepiej wybierać preparaty z gliceryną, olejami roślinnymi czy silikonem. Pamiętajmy aby – w miarę możliwości – wklepywać krem w skórę dłoni po każdym myciu rąk. Mydło i detergenty dodatkowo osłabiają i wysuszają skórę rąk. Nie wychodźmy także z domu bez rękawiczek  - powinny być wykonane  znaturalnych materiałów, aby uniknąć pocenia się dłoni. Warto stosować specjalne odżywki do paznokci, które nakładamy pędzelkiem jak lakier. Dopełnieniem pielęgnacji dłoni, które przecież są naszą wizytówką, powinna być odpowiednia, zbilansowana dieta oraz suplementacja preparatami, które zawierają składniki wzmacniające paznokcie.

Uchyl rąbka tajemnicy i zdradź swój sekret urody
A jaki jest Wasz sekret zimowej pielęgnacji? Jeśli chcecie się nim podzielić, firma Varia Sp. z o.o. – producent suplementu diety Humavit Skrzyp i Pokrzywa zaprasza do udziału w konkursie. Wystarczy poprzez aplikację na Facebooku przesłać zdjęcie w dowolny sposób prezentujące piękno Waszych dłoni,włosów,paznokci. Po wprowadzeniu zdjęcia należy dodać do niego w komentarzu krótki opis prezentujący Wasz sposób na urodę. Liczy się pomysłowość, świeże podejście do tematu, zabawa. Spośród najlepszych prac jury konkursowe wybierze zwycięzców i obdaruje ich kosmetykami oraz preparatami do pielęgnacji włosów.

Źródło: www.humavit.pl