samoopalacz fot. Panthermedia

Jak nakładać samoopalacz krok po kroku

Warunkiem uzyskania ładnej, jednorodnej opalenizny jest takie przygotowanie skóry, by była gładka i doskonale nawilżona. Dzięki temu preparat wchłonie się równomiernie, a efekt będzie naturalny.
Małgorzata Machnicka / 19.11.2019 08:46
samoopalacz fot. Panthermedia

Każda z nas marzy o idealnie opalonej skórze. Na szczęście, aby to osiągnąć, wcale nie musicie dwa tygodnie leżeć na plaży! Umiejętnie nałożony samoopalacz potrafi w ciągu kilku godzin zamienić każdą z nas w brazylijską topmodelkę!

Jak nakładać samoopalacz krok po kroku?

Nie ma w tym nic trudnego, ale musisz być uważna i precyzyjna. Zastosuj się do naszych rad, a będziesz mogła cieszyć się piękną, opaloną skórą przez cały tydzień.

  1. zacznij od peelingu - najlepiej sprawdzi się dość mocny peeling cukrowy lub solny. Masuj nim suchą skórę, by jak najskuteczniej usunąć martwe, zrogowaciałe komórki naskórka. Szczególną uwagę zwróć na wyjątkowo szorstkie miejsca na ciele – łokcie, kolana. Postaraj się nadać im maksymalną gładkość.
  2. zapobiegnij za mocnemu przyciemnianiu skóry w miejscach, gdzie jest grubsza - nałóż warstewkę balsamu lub olejku do ciała na kolana i łokcie, a także na paznokcie i skórę wokół nich. Zabezpiecz w taki sam sposób także grzbiety dłoni i stóp oraz zagłębienia pod kolanami i w zgięciu łokci – preparaty opalające lubią się tam zbierać, tworząc ciemne plamy.
  3. pamiętaj o zabezpieczeniu brwi i włosów - gdy będziesz nakładała samoopalacz na twarz. Do tego celu też możesz użyć olejku lub kremu.
  4. nakładaj samoopalacz na skórę kolistymi ruchami - wmasowując go bardzo dokładnie, centymetr po centymetrze. Ułatwisz sobie zadanie, sięgając po preparat zawierający substancję brązującą – nie dość, że efekt przyciemnienia skóry będzie natychmiastowy, to jeszcze będzie ci łatwiej sprawdzić, czy dokładnie posmarowałaś całe ciało.
  5. poproś o pomoc - przy smarowaniu pleców nie obejdzie się bez pomocy drugiej osoby. Poproś o to chłopaka lub przyjaciółkę. Uprzedź ich tylko, że mogą sobie opalić wnętrze dłoni. Aby tego uniknąć, należy natychmiast po zakończeniu smarowania umyć ręce albo wcześniej sięgnąć po cieniutkie rękawiczki.
  6. uwaga na dłonie i skórę między palcami - zdradzimy ci pewien trik. Ponieważ dłonie zwykle i tak są nieco ciemniejsze niż reszta ciała, nie wcieraj w nie samoopalacza. Wystarczy, że po posmarowaniu całego ciała dotkniesz grzbietami dłoni ud. Tyle opalacza, ile się w nie wchłonie, wystarczy, by nadać im subtelny koloryt i uniknąć powstania ciemnych plam.