Jak modeluje się wzgórek łonowy?

Jeśli wzgórek łonowy nieładnie odstaje i wydaje się za duży, można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe za pomocą lipolizy iniekcyjnej. Na czym polega modelowanie wzgórka łonowego? Ile to kosztuje?

wzgórek łonowy

fot. Fotolia

Gdy wzgórek łonowy jest za duży…

Ginekologia estetyczna pozwala pozbyć się wielu intymnych przypadłości o podłożu zarówno zdrowotnym, jak i urodowym. Okazuje się, że nawet kształt wzgórka łonowego może być przyczyną kobiecych kompleksów. W przypadku nadmiaru tłuszczu w tym miejscu wystarczy zastosować prosty i bardzo szybki zabieg lipolizy iniekcyjnej.

Najczęstszą przyczyną niezadowalającego wyglądu wzgórka łonowego jest jego nieestetyczne odstawanie, co jest następstwem odkładającego się na nim nadmiaru tłuszczu. Problem jest o tyle kłopotliwy, że w tym miejscu ciężko jest go samemu zniwelować przez jakiekolwiek ćwiczenia.

Lipoliza iniekcyjna – jak modeluje się wzgórek?

Najskuteczniejszym, małoinwazyjnym i  bezpiecznym rozwiązaniem dla kobiet chcących skorygować tę wadę jest zabieg lipolizy iniekcyjnej. Metoda polega na rozpuszczaniu tłuszczu za pomocą specjalnych preparatów.

Ostrzykując wzgórek łonowy, na którym nagromadzone są komórki tłuszczowe, doprowadzamy do ich rozbijania i uwalniania do organizmu. Jeśli nie chcemy, żeby uwolniony tłuszcz na nowo odłożył się w innym miejscu ciała, zalecam stosowanie kilka dni po zabiegu odpowiedniej diety i zwiększenie aktywności fizycznej – radzi doktor Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

Zobacz też: Na czym polega zabieg zmniejszania warg sromowych? [grafiki]

Ile zabiegów ostrzykiwania należy wykonać?

Przygotowanie do zabiegu sprowadza się do depilacji wzgórka łonowego. Nie ma żadnych przeciwwskazań i powikłań pozabiegowych. Podczas zabiegu pacjentka może odczuwać lekkie ukłucia.

Dla uzyskania najlepszych efektów powinno wykonywać się od jednego do trzech zabiegów w zależności od ilości zgromadzonego tłuszczu.

Efekt utrzymuje się do kolejnego odłożenia tłuszczu w intymnym miejscu. Skóra wokół ostrzykiwanego miejsca może przez kilka dni po zastosowaniu metody delikatnie piec i być wrażliwa na dotyk.

Orientacyjna cena zabiegu to 600 zł.

Zobacz też: Na czym polega zabieg obkurczania pochwy?

Autor: dr Marek Wasiluk.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Nie działa próbowałam.
/4 lata temu
ja wykonywalam lipolize iniekcyjna wzgorka lonowego w klinice beaytymed w Warszawie i jestem zadowolona z efektu. Wykonalam 3 zabiegi w odstepie co 2 tygodnie, proces rozpadu komorek tluszcowych trwal jakis czas ale ostatecznie zadzialalo. jedyne co to sam zabieg nie jest koniecznie przyjemny ale warto sie pomeczyc ;)