Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Wraz z nadejściem wiosny chętniej wychodzimy lub wyjeżdżamy na wycieczki oraz spotykamy się ze znajomymi. A to sprzyja fotografowaniu. Większość z nas nie lubi swoich zdjęć, gdyż nie wychodzi na nich zbyt korzystnie. A wystarczy kilka drobnych zasad i uśmiech, by nie uciekać na widok aparatu.
Wraz z nadejściem wiosny chętniej wychodzimy lub wyjeżdżamy na wycieczki oraz spotykamy się ze znajomymi. A to sprzyja fotografowaniu. Większość z nas nie lubi swoich zdjęć, gdyż nie wychodzi na nich zbyt korzystnie.  A wystarczy kilka drobnych zasad i uśmiech, by nie uciekać na widok aparatu.

Postawa zgodna z literką S  - S jak sexy

Jeśli uważasz, że często wychodzisz grubo na zdjęciach powinnaś zastosować ten prosty trick. Jak można zauważyć większość gwiazd czerwonego dywanu umiejętnie steruje ciałem i wygląda świetnie na zdjęciach. Nie każdy posiada zgrabną sylwetkę z talią osy, ale można ją mieć dzięki prostej zasadzie: ustaw jedno ramię i biodro w stronę obiektywu  a ciężar ciał postaraj się przenieść na nogę z tyłu. Nogę z przodu lekko ugnij w kolanie i ściągnij łopatki do tyłu. Dodaj jeszcze uśmiech nieważne, czy subtelny, czy radosny a efekt będzie zaskakujący.

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach?

Oszczędzaj oczy, by nie wyglądały na "pijane"

Często zdarza się, że na zdjęciach nasze oczy są w połowie zamknięte, dając nieodparte wrażenie naszej nietrzeźwości. Otóż popełniamy błąd wyczekując na zdjęcie, co męczy oczy. Możemy w łatwy sposób nabrać dobrego nawyku, który zmniejszy zabawny wygląd naszego wzroku do minimum. W obiektyw patrz tuż na chwilę przed zrobieniem ujęcia, nie wcześniej.

Uśmiech i radość są fotogeniczne

Wielokrotnie zdarza się, że masz na zdjęciu wystraszony wyraz twarzy, jakby za aparatem stał potwór? Charakterystyczny niepewny uśmiech, bądź "groźna" mina, której nie powstydziłby się nawet grabarz. Uświadom sobie podstawową prawdę - dobry nastrój i pewność siebie to 90 procent sukcesu. Wskazane jest flirtowanie z obiektywem, a jeśli jesteś zła i wciąż zestresowana posraj się myśleć o czymś zabawnym. Możesz też spojrzeć na coś naprawdę śmiesznego np. na twojego mężczyznę, który z miną tarzana obraca mięso na grillu.

Twarz bogini

Zdjęcia z bliska są jeszcze bardziej stresujące, ale pamiętaj nie ma rzeczy niemożliwych. Przede wszystkim staraj się pamiętać, by twarz nie była błyszcząca. Lampa jaką zazwyczaj się stosuje w aparatach tylko podkreśla niepożądany połysk - wygląda to tak, jakbyś wyszła przed chwilą spod prysznica. Tuż przed zdjęciem sięgnij po bibułkę matującą. Następnie należy przybrać korzystną dla każdej z nas "pozę". Opuść ramiona, wyciągnij szyję a brodę skieruj lekko ku dołowi. Jeśli masz tzw. drugi podbródek, brodę skieruj lekko do przodu, ale nie tak, by dziurki od nosa były na pierwszym planie. Najlepsza jest naturalna poza, czyli powyższe rady z lekko przechyloną głową na bok. Najważniejsze zwieńczenie całej kompozycji - uśmiech.

Najważniejsza zasada - piłam, nie pozuję

Tak, nie jedna z nas widziała, jak gwiazdy potrafią wyglądać po alkoholu - okropnie. Alkohol sprawia, że nasza cera staje się zaczerwieniona i szybciej zaczyna się błyszczeć, oczy stają się zmęczone a uśmiech jest często "boczny". Dlatego jeśli chcesz mieć ładne zdjęcia rób je zanim jeszcze procenty zaczną lać się hektolitrami. Nie bez powodu paparazzi mają wstęp na wielkie gale tylko do 24.

Dobre zdjęcia zależą nie tylko od samego mistrza aparatu, ale również od modeli. Jeśli umiesz pozwać, ale dyżur w robieniu zdjęć przypadł początkującemu fotografowi, to postaw na serie w obiektywie. Przy popularnych aparatach cyfrowych z łatwością usuniesz zbędne zdjęcia a przy dużej ilości na pewno znajdziesz te, na których wyszłaś dobrze.

Magda Balul
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/8 lat temu
Zdjecia czesto przeklamuja rzewistosc. Sama poprawiam zawsze swoje zdjecia bo wychodze jakbym miala schody krecone zamiast nosa;) Pomaga tez na wyszczuplanie. Polecam swoja pomoc doszlam juz do niezlej wprawy. http://joy-retusz.cba.pl/ joydesignretusz@gmail.com
/8 lat temu
heheh "posraj się" jak będziecie stać przed obiektywem, przypomnijcie sobie ten tekst i gwarantuję wam, że będziecie mieć 'radosny uśmiech' ;)
/8 lat temu
hehe....no tak...bajla bajla bajla i do przodu ;) hehe
POKAŻ KOMENTARZE (6)