Bądź piękna zimą

Zima jest wspaniałą porą roku, szczególnie piękną gdy krajobraz za oknem zmienia się w śnieżnobiałą baśń... Warto wtedy wybrać się na długi spacer i podziwiać drzewa pokryte białym puchem, ulepić z dziećmi bałwana i porzucać się śnieżkami - to wspaniała zabawa i doskonały sposób na dotlenienie organizmu.
/ 19.11.2007 12:24
Zima jest wspaniałą porą roku, szczególnie piękną gdy krajobraz za oknem zmienia się w śnieżnobiałą baśń...

Warto wtedy wybrać się na długi spacer i podziwiać drzewa pokryte białym puchem, ulepić z dziećmi bałwana i porzucać się śnieżkami - to wspaniała zabawa i doskonały sposób na dotlenienie organizmu. Przed wyjściem z domu trzeba pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach - ubraniu się stosownie do pogody i zabezpieczeniu dłoni i twarzy przed wiatrem i mrozem.

Zimą zawartość naszej kosmetyczki należy uzupełnić o pomadkę ochronną do ust, ochronny krem do twarzy, dobry krem do rąk, oraz fluid również o właściwościach ochronnych. Dlaczego skóra wymaga specjalnej pielęgnacji zimą? Otóż, w naszych domach powietrze jest suche i gorące, przez co skóra staje się wysuszona i podatna na podrażnienia, a na zewnątrz, temperatura często spada poniżej zera i wieje mroźny wiatr, co przyczynia się do pękania naczynek krwionośnych. Nagłe zmiany temperatury są bardzo niekorzystne dla naszej cery, dlatego tak ważne jest, by przed wyjściem z domu nałożyć specjalny krem, a następnie podkład. Na szczęście dzisiejsze kosmetyki do pielęgnacji zimowej, nie są już ciężkie i tłuste, dlatego można je stosować bez obaw, że będziemy się „świecić". Kupując krem zwróćmy uwagę na jego skład, ważne by zawierał filtry, ponieważ zimą nasza skóra także narażona jest na promieniowanie ultrafioletowe. Kosmetyki które pomogą nam cieszyć się zdrową i piękną cerą w zimie, powinny być ochronne i nawilżające. Pamiętajmy by podzielić się nimi także z naszymi panami i dziećmi, a najlepiej by każdy z nas miał swój własny, odpowiednio dobrany kosmetyk.

W domu spierzchnięte usta można posmarować miodem, ale wychodząc na dwór trzeba mieć pod ręką ochronną, natłuszczającą pomadkę. Zimą zaleca się także aby regularnie przyjmować rutynę np. w postaci popularnych tabletek Rutinoscorbin. Jest to połączenie rutyny, która uszczelnia naczynia włosowate, i witaminy C, która wspomaga procesy metaboliczne i system odpornościowy naszego organizmu. Pamiętajmy, że zdrowa cera, to piękna cera, dlatego warto dbać o nią „na zewnątrz" i „od środka".

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.12.2011 19:41
Na pewno w okresie jesieni i zimy nie powinnysmy zapominać o odpowiednim nawilzeniu naszej skóry.Warto tez moze pomyslec nad takim zabiegiem jaki jest cytocare.Po takim zabiegu widocznie lepsza jest kondycja naszej skóry, wyjątkowo promienna i elastyczna. Powraca naturalnie młody wygląd. Warto własnie pomyslec nad zabiegiem mezoterapii.