Avene XeraCalm fot. Adobe Stock

Gama dermokosmetyków XeraCalm A.D - Twój sojusznik w walce z suchą i podrażnioną skórą

Skóra sucha, atopowa, łuszcząca się i swędząca wymaga wyjątkowej ochrony i silnego nawilżenia. Dla jej prawidłowej pielęgnacji nie wystarczą delikatne kosmetyki i zwykłe kremy. Tu trzeba czegoś więcej – profesjonalnej pielęgnacji zawierającej składniki, które nie tylko nawilżają, ale chronią płaszcz lipidowy, odbudowują go i koją podrażnione miejsca.
Avene XeraCalm fot. Adobe Stock

Marka Avène proponuje linię produktów, której zadaniem jest dbać i chronić atopową i suchą skórę skłonną do podrażnień. XeraCalm A.D to innowacyjna gama emolientów, oparta na wyjątkowym biotechnologicznym składniku aktywnym I-Modulia wywodzącym się z naturalnej i legendarnej Wody termalnej Avène. W składzie dermokosmetyków jest również Cer-Omega – kompleks ceramidów, który nawilża i odbudowuje barierę hydrolipidową. Działanie obu składników potwierdzono na grupie 7 000 pacjentów na całym świecie. Zostało więc udowodnione, że XaraCalm A.D: 

  • przywraca równowagę flory bakteryjnej,
  • regeneruje i odżywia,
  • przywraca komfort i ukojenie,
  • działa przeciwzapalnie i przeciwświądowo.

XeraCalm A.D to wyjątkowe na skalę światową kosmetyki sterylne. Dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa i zminimalizowania ryzyka uczuleń zredukowano ich skład jedynie do niezbędnych składników, szanujących mikrobiom skóry. W preparatach XeraCalm A.D nie ma więc konserwantów i substancji zapachowych.

Seria Avène XeraCalm A.D: 

Avène XeraCalm A.D - koncentrat kojący 

Preparat wskazany dla skóry narażonej na intensywne swędzenie i wyprysk atopowy. Natychmiast łagodzi uczucie intensywnego swędzenia i podrażnienia. Zmniejsza suchość skóry, swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienia spowodowane nadmierną reaktywnością skóry. Przeznaczony dla całej rodziny.

To pielęgnacja typu SOS – pomaga na intensywnie swędzące powieki, twarz oraz inne miejsca na ciele oraz zapobiega nawrotom intensywnej suchości skóry.

Avène Xera Calm A.D – balsam uzupełniający lipidy do twarzy i ciała

Balsam uzupełniający lipidy został opracowany z myślą o problemie intensywnie suchej skóry u niemowląt, dzieci i dorosłych. Do stosowania na skórę skłonną do atopowego zapalenia skóry, skłonną do podrażnień, zaczerwienień oraz swędzenia wywołanego nadmierną suchością, oraz na skórę suchą z natury.

Formuła XeraCalm A.D balsamu uzupełniającego lipidy została opracowana przy zastosowaniu minimalnej liczby składników. Zmniejsza uczucie świądu wywołane suchością oraz koi zaczerwienienia i podrażnienia spowodowane nadreaktywnością skóry. W efekcie skóra jest ukojona, odzyskuje komfort i miękkość.

Avène Xera Calm A.D – oczyszczający olejek do ciała uzupełniający lipidy 

Formuła olejku została opracowana przy zastosowaniu minimalnej liczby składników. Delikatna baza myjąca nie zawiera mydła. Olejek oczyszcza skórę i chroni ją przed wysuszającym działaniem wody. Skóra odzyskuje komfort i staje się bardziej miękka. Preparat nie szczypie w oczy. Nie zawiera substancji zapachowych. Przebadany dermatologicznie, okulistycznie i ginekologicznie.

 

Artykuł powstał z udziałem marki Avène