Zimowe kremy ochronne

Zimą skóra twarzy jest narażona na stały stres klimatyczny: duże zmiany temperatury, nadmierne wysuszenie w nagrzanych pomieszczeniach, odmrożenia, lodowaty wiatr. Dodatkowo sytuację pogarsza niedostatek składników odżywczych jako efekt diety uboższej w witaminy i mikroelementy. W rezultacie skóra traci dobrą kondycję, staje się odwodniona, przesuszona, matowa i szorstka, zmniejsza się jej elastyczność, a naskórek łuszczy się.

Zima - ciężki czas dla skóry
Zimą skóra twarzy jest narażona na stały stres klimatyczny: duże zmiany temperatury, nadmierne wysuszenie w nagrzanych pomieszczeniach, odmrożenia, lodowaty wiatr. Dodatkowo sytuację pogarsza niedostatek składników odżywczych jako efekt diety uboższej w witaminy i mikroelementy. W rezultacie skóra traci dobrą kondycję, staje się odwodniona, przesuszona, matowa i szorstka, zmniejsza się jej elastyczność, a naskórek łuszczy się.
Dlatego właśnie zimą ważne jest stosowanie specjalnych, zimowych preparatów pielęgnacyjnych, które odpowiednio ochronią skórę przed skutkami chłodu i wiatru, a także nawilżą ją i odżywią. Najlepsze są kremy tłuste, odżywcze, dostosowane do niskich temperatur, które tworzą barierę ochronną osłaniającą skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Kremy na zimę powinny zawierać filtry UV, o czym zwłaszcza nie mogą zapominać narciarze i amatorzy zimowych wycieczek. Warto również pamiętać o szczególnej ochronie wrażliwej skóry dzieci.

PERFECTA WinterCare - zimowa ochrona poniżej 0 st. C
PERFECTA WinterCare to ochronne kremy do pielęgnacji twarzy w okresie zimy. DAX Cosmetics proponuje 3 specjalne preparaty, które dzięki składnikom odbudowującym płaszcz lipidowy skóry w szczególny sposób chronią cerę w trudnych zimowych warunkach, kiedy temperatura powietrza spada poniżej 0oC. Są to: zimowy krem ochronny do codziennej pielęgnacji twarzy, krem ochronny dla narciarzy oraz zimowy krem ochronny dla dzieci.
Seria PERFECTA WinterCare to specjalne kremy do pielęgnacji twarzy, o silnym działaniu ochronnym, dostosowanym do różnych potrzeb skóry. Głównym składnikiem preparatów są składniki odbudowujące płaszcz lipidowy, czyli naturalną barierę ochronną, która zabezpiecza skórę przed negatywnym wpływem mrozu i wiatru, a także zapewnia wysoki poziom nawilżenia skóry poprzez zatrzymanie wilgoci. Każdy z kremów ma również działanie pielęgnacyjne: nawilżające, uelastyczniające skórę czy odżywcze. W kremie dla dzieci oraz w kremie dla amatorów aktywnego wypoczynku zastosowano filtr UVA i UVB o faktorze 14, który zabezpiecza przed nasilonym promieniowaniem słonecznym.

ZIMOWE RADY:

  • do twarzy stosuj tłuste kremy odżywcze i nawilżające, które dodatkowo chronią skórę przed promieniowaniem UV (szczególnie zimą w górach),
  • chroń usta, które pozbawione gruczołów łojowych są niezwykle wrażliwe na mróz,
  • noś okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV, ponieważ odbite od śniegu promienie mogą powodować silne łzawienie, podrażnienie gałki ocznej lub zapalenie spojówek,
  • pielęgnuj i chroń przed zimnem dłonie,
  • ogranicz zmywanie twarzy mydłem, które pozbawia skórę tłuszczowej warstwy ochronnej, a zawarte w nim detergenty i substancje zapachowe mogą wywoływać podrażnienia,
  • nie myj twarzy bezpośrednio przed wyjściem i po przyjściu z dworu do domu, najlepiej odczekaj kwadrans.


ZIMOWY KREM OCHRONNY Pro-lipid Factor
dax cosmeticsPERFECTA WinterCare
Cena detal.: ok. 12,70 zł (poj. 50 ml)
Ochronno - pielęgnacyjny krem, przeznaczony do intensywnego nawilżania skóry w warunkach zimowych, szczególnie gdy temperatura spada poniżej 0oC. Polecany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, bez ograniczenia wieku. Osoby o cerze szczególnie suchej i delikatnej mogą go stosować również jako krem na noc. Krem gwarantuje skuteczną ochronę przed mrozem i wiatrem oraz poprawia elastyczność skóry, przyczyniając się tym samym do jej wygładzenia.
Zawiera Pro-lipid Factor - składniki odbudowujące płaszcz lipidowy, wzmacniające naturalną barierę ochronną, która również zabezpiecza odpowiedni poziom nawilżenia skóry poprzez zatrzymanie wilgoci w naskórku. Działanie nawilżające wzmacnia naturalny czynnik nawilżający NMF (Natural Moisturizing Factor) niezbędny do absorpcji wilgoci i utrzymywania jej w skórze.
Sposób użycia: Przed wyjściem na powietrze, na oczyszczoną skórę twarzy należy nanieść krem i delikatnie wklepać. Po wchłonięciu można wykonać makijaż.

KREM OCHRONNY DLA NARCIARZY Sport Active Formula, UVA/UVB 14
perfectaPERFECTA WinterCare
Cena detal.: ok. 12,70 zł (poj. 50 ml)
Ochronno - pielęgnacyjny krem do pielęgnacji każdego typu cery bez ograniczenia wieku. Polecany szczególnie osobom aktywnie uprawiającym sporty zimowe i w związku z tym narażonym na ekstremalne warunki klimatyczne.
Krem zawiera Sport Active Formula - składniki skutecznie chroniące skórę przed mrozem, wiatrem i słońcem, które jest odpowiedzialne za uszkodzenia komórek i przedwczesne starzenie się skóry. Preparat odbudowuje płaszcz lipidowy zapewniając skórze wyraźną gładkość, odpowiednią wilgotność oraz niewidoczną barierę ochronną.
Zawiera filtry UVA/UVB o faktorze 14 gwarantujące wysoką ochronę przed promieniami UV, a także kompleks witamin E+C, który neutralizuje wolne rodniki.
Sposób użycia: Przed wyjściem na powietrze, na oczyszczoną skórę twarzy i rąk należy nanieść krem i delikatnie wklepać.

ZIMOWY KREM OCHRONNY DLA DZIECI Kids Protect Formula, UVA/UVB 14
daxPERFECTA WinterCare
Cena detal.: ok. 12,70 zł (poj. 50 ml)
Delikatny ochronno - pielęgnacyjny krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka w warunkach zimowych. Idealny podczas zimowych spacerów, szczególnie gdy temperatura spada poniżej 0°C. Krem zapewnia optymalną ochronę delikatnej skóry dziecka przed mrozem, wiatrem i słońcem.
Preparat zawiera Kids Protect Formula, w której skład wchodzą składniki odżywcze odbudowujące płaszcz lipidowy naskórka, d-pantenol o działaniu kojącym oraz filtry UVA/UVB o faktorze 14 chroniące przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Krem został przebadany i zaakceptowany przez Instytut Matki i Dziecka.
Sposób użycia: Przed wyjściem na powietrze, na oczyszczoną skórę twarzy i rąk należy nanieść krem i delikatnie wklepać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 miesięcy temu
Lipidowy krem ochronny Linum Emolient. Dla mnie najlepszy krem na zimę i jesień. Nie zapycha, świetnie chroni skórę przed zimnem i mrozem. Ma bardzo dobry skład i nietłustą formułę.