Woda perfumowanaChristian Lacroix Absynthe

„Absynt, fascynujący eliksir zwany zieloną wróżką, to wciąż jedna z bardziej kuszących tajemnic świata" Christian Lacroix
/ 23.01.2009 09:09
„Absynt, fascynujący eliksir zwany zieloną wróżką, to wciąż jedna z bardziej kuszących tajemnic świata"
Christian Lacroix

W wyniku połączenia bogactwa stylu haute couture sygnowanego przez Christiana Lacroix
z nieodpartym urokiem i magią absyntu, powstał zapach - Woda perfumowana Christian Lacroix Absynthe. To już trzeci luksusowy zapach, który ten światowej sławy projektant tworzy we współpracy z firmą Avon.

Woda perfumowanaChristian Lacroix AbsyntheTeraz hipnotyzujące nuty zapachu Christian Lacroix Absynthe zachęcają do ucieczki w świat surrealistycznej pokusy. Zapach stanowi kompozycję orientalnych, kwiatowych i drzewnych akcentów. W nucie głowy znajdziemy intrygujący ekstrakt absyntu, złotej frezji oraz zielonego anyżku. Nutę serca stanowią akordy orchidei, szafranu i nektaru narcyzów. Bazę tej orientalnej kompozycji tworzą nuty antycznego drewna, hebanowego piżma, mirry i ambry. Zapach jest niebezpiecznie kuszący – przywołuje na myśl przeszłość, a jednocześnie emanuje akcentem nowoczesności.

“Jego bogaty, pełen mistycyzmu kolor przypomina mi kamienie szlachetne - cytrynian i topaz, które można znaleźć na egzotycznych haftach, a które stanowią wspaniałą inspirację dla tworzonej przeze mnie mody oraz tego najnowszego zapachu." – mówi Christian Lacroix.

Podobnie jak dwa pierwsze zapachy będące owocem współpracy Avon z francuskim domem mody Christian Lacroix, Woda perfumowana Christian Lacroix Absynthe zamknięta jest we flakonie inspirowanym peleryną stosowaną podczas walk byków, którą Christian Lacroix przemienił w ubiór na użytek mody couture. Aby lepiej oddać kapryśny świat absyntu, Lacroix zmodyfikował ten słynny projekt specjalnie z myślą o zapachu Absynthe, który jest przedstawiony w formie metalicznego atramentu w kolorze złotym widocznego na flakonie. Jeśli chodzi o kolor nowego zapachu, to jest on daleki od swoich poprzedników Rouge i Noir – ma kolor żółtozielony, który stanowi dla Lacroix inspirację także w świecie mody, dzięki czemu sprawia, że zapach Woda perfumowana Christian Lacroix Absynthe jest deklaracją stylu.

Kategoria zapachu: kwiatowo-orientalno-drzewna

Nuta głowy: absynt, złota frezja, zielony anyżek
Nuta serca: orchidea, szafran, narcyz
Nuta głębi: mirra, hebanowe piżmo, antyczne drewno, ambra

Pojemność: 50 ml
Cena regularna: 160,00 zł.
Produkt dostępny w sprzedaży od 12.02.2009 r.

źródło: avon.com

Redakcja poleca

REKLAMA