POLECAMY

Vichy NutriExtra Krem

Dzięki unikalnemu połączeniu składników nawilżająco-odżywczych oraz Hydrovance, krem zapewnia kompleksowe nawilżenie skóry ciała.
Vichy NutriExtra Krem fot. serwis prasowy
Innowacja w pielęgnacji suchej skóry ciała - nowy krem Vichy NutriExtra zapewni odpowiednie nawilżenie nawet najbardziej przesuszonych obszarów.

W formule można znaleźć koncentrat podstawowych substancji odżywczych i nawilżających: gliceryny, masła Shea i oleju macadamia, które połączono z pochodną mocznika - Hydrovance. Takie połączenie umożliwia jeszcze lepsze i szybsze wchłanianie substancji odżywczych i nawilżających do najgłębszych warstw naskórka, dzięki czemu na skórze nie tworzy się tłusta warstwa.

Krem NutriExtra zawiera:

Hydrovance to czynnik nawilżający ostatniej generacji, który jest pochodną mocznika. W przeciwieństwie do mocznika, który nie jest stabilny i ma tendencję do hydrolizy, wywołując nieprzyjemny zapach amoniaku, Hydrovance może być stosowany w wysokim stężeniu i zachowuje idealną stabilność. Hydrovance ułatwia wchłanianie i wygładza nierówności skóry, które hamują przenikanie substancji aktywnych.

Masło Shea uzyskiwane jest z nasion afrykańskiego drzewa Butyrospernum parkii, które rośnie w republice mali, Sudanie, republice Senegalu i gabonie. Rozgniecenie i zmielenie nasion Butyrospernum parkii daje żółtawy ekstrakt, który stanowi od 45 do 55% wagi nasion: to jest właśnie masło Shea. Zawartość kwasów tłuszczowych w maśle Shea jest zbliżone do tego w skórze, dzięki czemu zapewnia odpowiednie powinowactwo i gwarantuje natychmiastowy efekt działania z ochroną bariery skóry. Liczne testy in vivo i in vitro potwierdziły jego ochronne i nawilżające właściwości.

Olej z orzechów macademia (macadamia ternifolia) to suchy, bezwonny olej, który bardzo łatwo wnika w skórę pozostawiając ją miękką i satynową w dotyku. Dostarcza skórze niezbędnych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy i kwas alfa-linolenowy).

Gliceryna jest substancją silnie pochłaniającą wilgoć, która od dawna znana jest z właściwości nawilżających. W sposób naturalny zwiększa poziom nawilżenia skóry i zapewnia jego utrzymanie w czasie. Odgrywa zatem kluczową rolę w podtrzymywaniu rezultatu produktów pielęgnacyjnych.

Krem NutriExtra przeznaczony jest dla skóry suchej i bardzo suchej.  Bogata konsystencja kremu pokrywa skórę aksamitną warstwą, zapewniając idealne uczucie komfortu. Jest to możliwe dzięki ceralutionowi - to nowy typ emulgatora, który wykorzystując zjawisko biomimetyki pomaga rozprowadzać lipidy obecne w formule w sposób równomierny wśród naturalnych lipidów skóry.


NutriExtra Krem to 2 pojemności:
200 ml tubka z dozownikiem
400 ml słoiczek.

200 ml tubka z nasadką zabezpieczającą ok. 39 zł
400 ml słoiczek ok. 49 zł
Tagi: Vichy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/miesiąc temu
Mój najlepszy nawilżacz to Hydrain3. Nie ma lepszego, a próbowałam już wielu kremów i żaden nie spełniał moich oczekiwań