Prostownica to urządzenie, które pomoże ci szybko i łatwo zmienić wizerunek. Jest niezbędna, jeśli chcesz wyprostować włosy (nawet te mocno kręcone), ale warto też użyć jej jako lokówki. Możesz nią zgniatać, podwijać lub zakręcać włosy. Uzyskasz ciekawe efekty – zygzaki, fale, podkręcenia.
Prostownice są coraz nowocześniejsze i coraz mniej niszczą włosy. Wyposażone w ceramiczne płytki, łatwo i gładko przesuwają się po włosach, nie szarpiąc i nie zaczepiając ich. Dodatkowo wiele z nich ma funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów, a także zabezpiecza włosy farbowane przed blaknięciem.
Jak stosować prostownice?
Większość prostownic stosuje się na suche włosy (do stylizacji włosów "na mokro" służą specjalne modele). Prostowanie rozpoczynaj od nasady włosów ku dołowi. Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu pasemek, ruch prostownicy musi być płynny i łagodny, wykonywany kosmyk po kosmyku. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w prostowaniu włosów, zawsze rozpoczynaj od wygładzania kosmyków pod spodem. Najpierw "wyprasuj" te na karku, następnie te po bokach, zaś na samym końcu te z przodu. Ponieważ są to urządzenia do stylizacji wysoką temperaturą, warto zabezpieczyć włosy kosmetykami termoochronnymi.
1
z
10
Sleek&Curl Model S1051, Remington, 199 zł
Opis producenta: Urządzenie daje możliwość uzyskania zarówno idealnie prostych, jak i kręconych włosów. Dzięki pokryciu ceramicznych płytek turmalinem (ma właściwości antystatyczne i jonizujące) i teflonem (eliminuje przywieranie włosów) używanie tej prostownicy gwarantuje włosom bezpieczeństwo.
Ala: Łatwo rozprostować nią włosy już za pierwszym przeciągnięciem prostownicą. Podoba mi się, że to dwa urządzenia w jednym (także lokówka). W zestawie jest też płyta instruktażowa z ciekawymi pomysłami na zastosowanie prostownicy. Dla mnie rewelacja!
2
z
10
Ion Effect typ 33Z014, Zelmer, 199 zł
Opis producenta: Szybko się nagrzewa. Pięć stopni regulacji temperatury i kontrola docisku nakładek pozwalają dostosować odpowiedni program dla danej grubości włosów. Ceramiczna powłoka na płytkach zapewnia szybkie i równomierne rozłożenie temperatury oraz zatrzymanie wilgoci wewnątrz włosa.
Ala: Dość długo trzeba czekać, aż się nagrzeje. Łatwo i płynnie przesuwa się po włosach, nie ciągnie i nie zaczepia ich. Idealna do cienkich oraz delikatnych włosów (aby wyprostować grubsze włosy, potrzeba więcej czasu). Atutem jest bardzo długi przewód zasilający.
3
z
10
CHI Nano Iron 1, CHI by Farouk, 840 zł
Opis producenta: Płyty urządzenia wykonane są w całości z materiału ceramicznego, dzięki temu podczas prostowania, zgniatania i wyginania włosy nie ulegają uszkodzeniu. Żelazko jest wyposażone w system jonizacji, co pozwala zatrzymać wilgoć wewnątrz włosa i przyczynia się do ochrony koloru włosów.
Dominika: Bardzo szybko się nagrzewa i działa wysoką temperaturą. Łatwo się jej używa, jest bardzo poręczna i można uzyskać wiele ciekawych efektów – fale, loczki załamania. Jednak stosowanie jej wymaga dużej wprawy. Trochę brakuje regulacji temperatury.
4
z
10
Visage Effect typ 33z023, Zelmer, 169 zł
Opis producenta: Wyposażona w aluminiowe nakładki z powłoką ceramiczną, zapewniającą stały rozkład temperatury. Ma sześciostopniową regulacją temperatury i funkcję jonizacji.
Ola: Ma fajną, wygodną w użyciu regulację temperatury. Dość długo się nagrzewa. Włosy łatwo się prostują, ale lekko się elektryzują.
5
z
10
Pro 230 Ionic Titanium, BaByliss, 269 zł
Opis producenta: Posiada 3 poziomy regulacji temperatury (maksymalnie osiąga 230 stopni). Ma obrotowy kabel sieciowy. Płyty prostujące mają ceramiczno-tytanową, gładką powłokę.
Marzena: Jest bardzo poręczna. Łatwo nią rozprostować włosy, jak też zakręcić modne loczki. W zestawie także ładna torebka na urządzenie.
6
z
10
Salon Straight Sonic typ HP 4666, Philips, 299 zł
Opis producenta: Ma cyfrowy regulator temperatury i wyświetlacz LCD. Pożądaną temperaturę osiąga w 30 sekund. Wyposażenie w płytki ceramiczne z powłoką nanodiamentową, w połączeniu z technologią fal dźwiękowych, skraca czas prostowania o 30%.
Ala: Ogromny plus za bardzo dobrą regulację temperatury (ma ona szeroki zakres: 100–220 stopni). Jest lekka, więc łatwo się nią operuje i ręka się nie męczy. Idealnie prostuje włosy, nie szarpie ich i nie niszczy, a w dodatku jest bardzo ładna. Dla mnie hit!
7
z
10
Salon Straight Seduce typ 4668/29, Philips, 219 zł
Opis producenta: Urządzenie ma regulację temperatury. Płytki prostujące pokryte są warstwą ceramiczną, co zapewnia idealnie gładkie przesuwanie po włosach. Zaokrąglony kształt płytek pozwala tworzyć fale i loczki.
Dominika: Jest łatwa w użyciu. Ma obrotowe podłączenie kabla sieciowego, co ułatwia manewrowanie urządzeniem. Ponieważ końcówki płytek są zaokrąglone, można też uzyskać ciekawe efekty – np. drobne fale.
8
z
10
NanoSilver Model 639.01, Valera, 169 zł
Opis producenta: Posiada generator jonów ujemnych, dzięki temu włosy stają się bardziej miękkie, zyskują większą objętość i ładnie lśnią. Ma unikalny system Nanosilver, który działa w oparciu o nanocząsteczki srebra. Warstwa z nich utworzona działa antybakteryjnie, odpycha cząsteczki brudu i kurzu.
Marzena: Łatwo nią wyprostować włosy. Urządzenie ma poziomy temperatury dostosowane do grubości włosów. Także nawet osoby z delikatnymi i cienkimi włosami mogą je stosować. Duży plus za to, że włosy naprawdę się nie elektryzują.
9
z
10
Satin Hair Colour typ 3553, Braun, 319 zł
Opis producenta: Temperatura dobierana do włosów cienkich, normalnych i grubych. Dzięki jonizacji włosy nie będą się puszyć, ani elektryzować. Funkcja "strażak" wyłącza urządzenie po 30 min braku aktywności.
Ola: Jest zgrabna, lekka i wygodna. Bardzo gładko przesuwa się po włosach. Już po jednym przeciągnięciu pasmo włosów jest proste. Po jej użyciu włosy zachowują blask i elastyczność.
10
z
10
For Elite Model Look, Rowenta, 199 zł
Opis producenta: Do wyboru masz dwie szerokości (wąskie oraz szerokie) płytek prostujących, które bardzo łatwo dają się wymienić. Ceramiczna powłoka zapewnia równomierny rozkład ciepła.
Marzena: Wymienne płytki to bardzo fajna opcja. Te węższe świetnie nadają się do wyprostowania grzywki. Prostownica dość szybko się nagrzewa (ok. 60 sekund).