POLECAMY

Test prostownic do włosów

Dzięki prostownicy do włosów nie tylko wygładzisz niesforne kosmyki i mocne skręty. Za jej pomocą możesz też zrobić zmysłowe fale lub seksowne loczki.

Prostownica to urządzenie, które pomoże ci szybko i łatwo zmienić wizerunek. Jest niezbędna, jeśli chcesz wyprostować włosy (nawet te mocno kręcone), ale warto też użyć jej jako lokówki. Możesz nią zgniatać, podwijać lub zakręcać włosy. Uzyskasz ciekawe efekty – zygzaki, fale, podkręcenia.

Prostownice są coraz nowocześniejsze i coraz mniej niszczą włosy. Wyposażone w ceramiczne płytki, łatwo i gładko przesuwają się po włosach, nie szarpiąc i nie zaczepiając ich. Dodatkowo wiele z nich ma funkcję jonizacji, która zapobiega elektryzowaniu i puszeniu się włosów, a także zabezpiecza włosy farbowane przed blaknięciem.

Jak stosować prostownice?
Większość prostownic stosuje się na suche włosy (do stylizacji włosów "na mokro" służą specjalne modele). Prostowanie rozpoczynaj od nasady włosów ku dołowi. Jeśli chcesz zapobiec powstawaniu pasemek, ruch prostownicy musi być płynny i łagodny, wykonywany kosmyk po kosmyku. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w prostowaniu włosów, zawsze rozpoczynaj od wygładzania kosmyków pod spodem. Najpierw "wyprasuj" te na karku, następnie te po bokach, zaś na samym końcu te z przodu. Ponieważ są to urządzenia do stylizacji wysoką temperaturą, warto zabezpieczyć włosy kosmetykami termoochronnymi.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/9 lat temu
Mam Remingtona Sleek&Curl jest swietna. Za 1 pociagnieciem wlosy idealnie proste do nastepnego mycia. Nie wiem jak z lokami, bo nie wyprobowalam.
/9 lat temu
Ten kto pisal ten artykuł chyba tylko przeczytał to co producent na opakowaniu napisał...Pracuję jako hostessa na prostownicach od 2 lat i nie polecam żadnych Philipsów ani Zelmerów, bo to nie są firmy fryzjerskie i prostownice też im się średnio udały. Np. regulacja przy Philipsie od 100 stopni co wyprosuje? Włosy na rękach? Poza tym płytki się nie stykają. Zelmer ma regulacje temp. kolorami. Moim zdaniem najlepsze firmy to Remington i Babyliss. Sprawdzone i lepiej zainwestowac w cos porzadnego a nie:P a jak sie komus elektryzują włosy to niech przede wszystkim sprawdzi jakich kosmetykow do włosów używa, bo głownie w tym lezy wina. Pzdr
/9 lat temu
no tak masz racje, ta baba ma zeza
POKAŻ KOMENTARZE (4)