POLECAMY

Silne włosy pożądane!

Nowe szampony Clear poradzą sobie z problemem wypadających i łamliwych włosów!
Silne włosy pożądane!
Włosy to naturalna ozdoba człowieka. Ich wygląd ma niewątpliwy wpływ na nasze samopoczucie. Są naszą wizytówką, dlatego też warto poświęcić im trochę uwagi. Jedną z najczęstszych dolegliwości dotyczących włosów jest ich wypadanie. Przyczyny są różne, jedną z nich jest łamliwość.

Spora część włosów, które każdego dnia tracimy są to włosy ułamane. Przyczyną tego typu wypadania jest łamliwość spowodowana uszkodzeniem struktury włosa, a także brakiem odpowiedniej pielęgnacji. W wyniku takich uszkodzeń włosy stają się kruche, pozbawione sprężystości i witalności, co w efekcie prowadzi do ich wypadania - mówi dermatolog Agnieszka Kalińska-Bienias. Przyczyny wypadania włosów spowodowanego łamliwością są różne. Zbyt częste farbowanie, trwałe ondulacje, niewłaściwe spinanie włosów, nadmiar słońca i wiatru to tylko niektóre z nich. Powodem osłabienia włosów może być także niewłaściwa pielęgnacja, polegająca na nieodpowiednim doborze środków pielęgnujących.

Problem wypadania włosów nie jest problemem tylko męskim. Coraz więcej pań skarży się na wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością. Ponadto jak wynika z badań kobiety zwracają szczególną uwagę na kondycję, zdrowie i pielęgnację swoich włosów. Coraz częściej również oczekują one porad od renomowanych marek m.in. w kwestii radzenia sobie z wypadaniem włosów – stwierdza socjolog, dr Agata Grabowska. Ponadto panie pytane o to, co chciałyby zmienić jeśli chodzi o włosy, wskazują najczęściej na gęstość (21%), łatwość układania (20%), mocne włosy (18%) i zmniejszone wypadanie (10%). Nasuwa się jeden wniosek: wszystkie te wyniki dotyczą kwestii związanych z chęcią posiadania zdrowych, silnych, niełamliwych i co się z tym wiąże nie wypadających włosów. Natomiast panowie zapytani o oczekiwania wobec szamponu przede wszystkim deklarują, żeby dobrze mył włosy (40%), usuwał łupież (36%), a także wzmacniał włosy i ograniczał ich wypadanie (11%) - dodaje Agata Grabowska.

Istnieje kilka sposobów na zapobieganie i minimalizowanie łamliwości. Bardzo istotne jest właściwe mycie i suszenie włosów, należy unikać zbyt gorącej wody, a także nie suszyć włosów pod zbyt gorącym strumieniem powietrza. Niezwykle ważne jest, żeby chronić włosy przed bodźcami zewnętrznymi, takimi jak: słońce, wiatr słona czy chlorowana woda. Panie, jak i panowie powinni jednak przede wszystkim wiedzieć, że w profilaktyce wypadania włosów spowodowanego łamliwością znaczącą rolę odegrać może właściwa pielęgnacja. Należy unikać zbyt agresywnie działających środków, które mogą spowodować podrażnienia skóry i uszkodzenia włosów. Bardzo istotne jest używanie odpowiedniego szamponu, zawierającego składniki nawilżające i odżywcze, jak witaminy z grup A, B i E, które wzmacniają, zwiększają elastyczność i uzupełniają strukturę włosów. Nowoczesne kosmetyki są w stanie dostarczyć włosom substancji, które oprócz tego, że je odżywią, nadadzą połysk i nawilżą, to także je wzmocnią – zauważa Agnieszka Kalińska-Bienias.

Na problemy wypadania włosów spowodowanego ich łamliwością odpowiadają dwa szampony z linii Clear. Pierwszy Hair Fall Defense, przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Natomiast drugi Hair Fall Decrease dedykowany jest tylko panom. Oba szampony zawierają Zinc Mineral Complex, który efektywnie usuwa łupież, jak również wzbogacone są o system Vita ABE, który skutecznie pielęgnuje skórę głowy.

Tagi: Clear, włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)