Pułapki w pielęgnacji czyli czego nie robić twojej skórze

dziecko, rodzina
Każdego dnia dbasz o swoją skórę i nie żałujesz czasu na wizytę u kosmetyczki.Okazuje się jednak, że nie zawsze więcej znaczy lepiej. Sprawdź, czego tak naprawdę potrzebujesz, aby dobrze wyglądać!
Elżbieta Mańkowska / 16.09.2013 09:14
dziecko, rodzina

1.Matowienie tłustej cery


Wiele razy w ciągu dnia oczyszczasz twarz antybakteryjnymi żelami i tonikami z zawartością alkoholu? To błąd, który powoduje przesuszenie i podrażnienie skóry. To z kolei pobudza gruczoły łojowe do wzmożonej pracy i problem się nasila.
NASZA RADA:  Do oczyszczania twarzy stosuj delikatne płyny micelarne lub pianki i żele z siarką, alantoiną
i kwasami owocowymi.

2.Nadmiar odżywki do włosów


Nasze włosy u nasady są zazwyczaj zdrowe i odpowiednio nawilżone. Nie nakładaj odżywki na całe pasma bo po pierwsze ją marnujesz i niepotrzebnie obciążasz włosy.
NASZA RADA:  Przy krótkich włosach odżywkę stosuj jedynie na końce, przy dłuższych zaś od połowy ich długości do końcówek. Po spłukaniu preparatu staną się bardziej puszyste, a ty nie będziesz musiała myć ich tak często i zaoszczędzisz trochę czasu na inne przyjemności.

3.Za dużo suplementów


Jesienią chętnie po nie sięgamy, aby wzmocnić włosy, paznokcie, ujędrnić skórę. Tymczasem okazuje się, że nadmiar witamin może zaszkodzić naszemu zdrowiu, np. przedawkowanie witaminy A prowadzić do łysienia, obrzęków powiek, krwotoków, za dużo witaminy E wywołuje bóle głowy, osłabienie, zaburzenia jelitowe.
NASZA RADA:  Nie przyjmuj różnych suplementów jednocześnie, bo mogą zawierać ten sam składnik. Bez konsultacji z lekarzem nie łykaj witamin dłużej niż 3 miesiące.

4.Zbyt długa kąpiel


Która z nas nie uwielbia pluskać się w wannie. Długa kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem mocno pieniących się płynów jednak wysusza skórę, sprzyja powstawaniu zmarszczek i pękaniu naczynek krwionośnych.
NASZA RADA:  Lepszym pomysłem jest skrócenie czasu kąpieli do 15 min. Najlepiej żeby woda miała 35–38 st. C. Jeśli chcesz możesz dodać 10 kropli aromatycznego olejku (np. lawendowego).

Na podstawie artykułu Aleksandry Jaworskiej z Przyjaciółki

Redakcja poleca

REKLAMA